Справа № 2-4481/08
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2008 року Комсомольський районний суд м.Херсона у складі:
головуючого - судді : Дзиговського Ю.В.
при секретарі: Аміновій І.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» в особі його структурного підрозділу Херсонських міських електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення збитків, заподіяних протиправними діями споживача, суд
встановив:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом про стягнення збитків, заподіяних протиправними діями споживача, які створилися в результаті встановлення факту порушення правил користування електричною енергією відповідачем за адресою АДРЕСА_1 . 26.12.2007 року під час проведення рейду представниками енергопостачальної компанії за даною адресою було встановлено факт самовільного підключення до електромереж, що відповідно до п.48 Правил користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН), є розкраданням електричної енергії та тягне за собою відповідальність. При виявлені порушення було складено акт № 208762 від 26.12.2007 року, на підставі якого та відповідно Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН, відповідачу нараховано суму збитків в розмірі 97,68 грн. В зв’язку з чим позивач просив суд стягнути з відповідача збитки в зазначеній сумі та судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги, просила суд позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення. Причину своєї неявки не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення сторони, дослідивши матеріали справи та оцінюючи докази в їх сукупності, суд вважає необхідним позов задовольнити в повному обсязі.
Згідно ст. 1166 ЦК України шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. При цьому відповідно до п.6 Методики розмір збитків завданих енергопостачальнику здійснюється за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показання приладу обліку чи його технічної перевірки, тривалість використання електроприладу, електроустановки чи електропроводки, підключених поза приладом обліку, але не менше 8 годин на добу.
Факт завдання позивачу збитків підтверджується актом про порушення правил користування електричною енергією № 208762 від 26.12.2007 року.
Так, 26.12.2007 року під час проведення рейду представниками енергопостачальної компанії за адресою АДРЕСА_1 було встановлено факт самовільного підключення до електромереж, що відповідно до п.48 Правил користування електричною енергією для населення, є розкраданням електричної енергії та тягне за собою відповідальність. При виявлені порушення було складено акт № 208762 від 26.12.2007 року, на підставі якого та відповідно Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН, відповідачу нараховано суму збитків в розмірі 97,68 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 було завдано позивачу збитки, розмір яких згідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, із розрахунку цілодобового споживання електроенергії складає 97,68 грн.
Зазначені збитки відповідачем в добровільному порядку не відшкодовано, в зв’язку з чим останні підлягають стягненню із ОСОБА_1
Крім того, відповідно до ст.88 ЦПК України із відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені та документально підтвердженні судові витрати по сплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн. та судового збору у розмірі 51 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212, 213, 224-226 ЦПК України, ст. 1166 ЦК України, ст.ст.26,27 Закону України «Про електроенергетику», п.п.37, 42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, суд –
вирішив:
Позов Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» в особі його структурного підрозділу Херсонських міських електричних мереж – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» в особі його структурного підрозділу Херсонських міських електричних мереж збитки у розмірі 97,68 грн., а також судові витрати у розмірі 81 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: