Провадження №2/639/1664/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення заяви без руху
03 серпня 2018 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Баркова Н.В., розглянувши матеріали «антикорупційної заяви» ОСОБА_1 щодо посадової особи АК «Харківобленерго» ОСОБА_2 про визнання незаконною агресивної підприємницької практики, встановлення підробленого лічильника, здійснення незаконних відключень, стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулась до Жовтневого районного суду м. Харкова із «антикорупційною заявою» щодо посадової особи АК «Харківобленерго» ОСОБА_2, в якій, зокрема, просить визнати незаконною агресивну підприємницьку практику щодо вимог сфальшованих постачальником боргів у його розрахунках та квитанціях, встановлення на помешкання підробленого лічильника для вилучення надлишкових грошових коштів у споживача ОСОБА_1, здійснення незаконних відключень помешкання з метою провокування хабара для припинення протиправних дій – незаконних відключень та інших дій використанням службового становища монополіста; відшкодувати потерпілій особі ОСОБА_1 від вчинення посадовою особою посадовою особою АК «Харківобленерго» ОСОБА_2 корупційних порушень у сумі 200 000 гривень із подальшим регресом із винної особи.
Заява зареєстрована канцелярією суду як цивільна справа.
27.07.2018 року ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова заявлено самовідвід судді Єрмоленко В.Б.. Після повторного автоматичного розподілу судової справи 01.08.2018 року матеріали передані судді Барковій Н.В.
Суддя, дослідивши матеріали заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України, яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, в порушення п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України у заяві ОСОБА_1 взагалі не вказано найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи (позивача, відповідача, третіх осіб, за їх наявності), не вказано їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти. Також заявником в порушення п.3-4, 10 ч.3 ст. 175 ЦПК України не зазначено ціну позову та обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються,не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного відповідача (оскільки взагалі не визначені відповідачі); не надано підтвердження позивача про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Взагалі, з огляду на назву та зміст заяви, заявнику ОСОБА_1 необхідно підтвердити чи звертається заявник із позовною заявою про захист її цивільного права.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 27, 28, 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
«Антикорупційну заяву» ОСОБА_1 щодо посадової особи АК «Харківобленерго» ОСОБА_2 про визнання незаконною агресивної підприємницької практики, встановлення підробленого лічильника, здійснення незаконних відключень, стягнення коштів - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз’яснити заявнику, що у разі не усунення нею недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Баркова