УХВАЛА
03 березня 2018 року
Київ
справа №825/841/16
адміністративне провадження №К/9901/27197/18
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Данилевич Н.А.,перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05 лютого 2018 року у справі № 825/841/16 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Військової частини НОМЕР_1 (Оперативне командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України) про визнання протиправною бездіяльності, скасування наказів та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
21 лютого 2018 року касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Суддею-доповідачем встановлено, що касаційну скаргу подано без додержання вимог процесуального закону, що діяв на час її подання.
Так, відповідно до частини 4 статті 330 КАС України до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі.
У тексті касаційної скарги заявник посилається на те, що він є військовослужбовцем, тому, згідно з пунктом 18 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», він звільнений від сплати судового збору.
Однак, будь-яких підтверджень вищенаведених обставин, зокрема, копію посвідчення, останнім надано не було.
Частиною другою статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Підпунктом 5 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір (у редакції, що діє станом на 01 січня 2017 року) передбачено, що за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року 1600 гривень.
Отже, ставка судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 1600,00 гривень.
З реквізитами для сплати судового збору можна ознайомитись на офіційній сторінці Верховного Суду в мережі Інтернет: kas@supreme.court.gov.ua.
Крім того, відповідно до пунктів 1 та 2 частини 2 статті 330 КАС України у касаційній скарзі зазначаються найменування суду касаційної інстанції; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) особи, яка подає касаційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності.
За результатом перевірки касаційної скарги встановлена її невідповідність вимогам статті 330 КАС України, також, в частині необхідності надання реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта для фізичних осіб - громадян України.
За таких обставин, відповідно до правил статей 169, 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для усунення її недоліків шляхом надання до суду касаційної інстанції документу про сплату судового збору та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта.
На підставі викладеного, керуючись статтями 133, 169, 248, 332, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VII «Прикінцеві положення» КАС України, -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05 лютого 2018 року - залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення вищевказаного недоліку касаційної скарги протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Данилевич