ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
У Х В А Л А
Справа № 910/20564/16
30.08.17 р.
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРМАТ ЛТД"
до 1. Державної служби інтелектуальної власності України
2. Публічного акціонерного товариства "Фармак"
про визнання недійсними свідоцтв України
Суддя Зеленіна Н.І.
При секретарі судового засідання Цубера Ю.Ю.,
за участю представників сторін:
від позивача: Жухевич О.В. - за довіреністю;
від відповідача-1: не з'явився;
від відповідача-2: Тесля Ю.О. - за довіреністю;
Олефір В.О. - за довіреністю.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У провадженні судді господарського суду міста Києва Зеленіної Н.І. знаходиться справа №910/20564/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФАРМАТ ЛТД" до Державної служби інтелектуальної власності України та Публічного акціонерного товариства "Фармак" про визнання недійсними свідоцтв України.
Ухвалою суду від 10.04.2017 р. по справі було призначено судову експертизу у сфері інтелектуальної власності, проведення якої доручити Департаменту судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Інформаційні судові системи».
Провадження у справі № 9910/20564/16 було зупинено до надходження з Департаменту судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Інформаційні судові системи» матеріалів справи.
До господарського суду міста Києва з Департаменту судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Інформаційні судові системи» надійшов висновок експерта та матеріали справи № 910/20564/16.
Ухвалою від 11.08.2017 р. поновлено провадження у справі, розгляд справи призначено на 30.08.2017 р.
30.08.2017 р. від відповідача-2 надійшли заперечення щодо висновку експерта.
31.08.2017 р. від позивача надійшли пояснення по справі та заява про заміну відповідача-1 його правонаступником.
Відповідно до статті 25 Господарського процесуального кодексу України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади державної системи правової охорони інтелектуальної власності" від 23.08.2016 р. № 585 ліквідовано Державну службу інтелектуальної власності України та покладено на Міністерство економічного розвитку і торгівлі України завдання і функції з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності.
У вказаній вище Постанові, Кабінет Міністрів України установив що, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України є правонаступником Державної служби інтелектуальної власності України, що ліквідується, в частині реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності. Державна служба інтелектуальної власності України продовжує здійснювати повноваження та функції з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності до набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення зазначених функцій Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
18.05.2017 р. постанова Кабінету Міністрів України від 11.05.2017 р. № 320 набрала чинності. Згідно даної постанови, повноваження Державної служби інтелектуальної власності України припинилися, правонаступником Державної служби інтелектуальної власності України в частині реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності визначено Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
Так, Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Міністерство постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 р. № 585 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади державної системи правової охорони інтелектуальної власності" функцій і повноважень Державної служби інтелектуальної власності України, що ліквідується.
Також, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2017 р. № 320 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 19.11.2014 р. № 658 "Про затвердження положення про Державну службу інтелектуальної власності України".
Тобто, функції і повноваження з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності перейшли до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яке є правонаступником Державної служби інтелектуальної власності України в зазначеній частині.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити Державну службу інтелектуальної власності України її правонаступником - Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 25, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Замінити Державну службу інтелектуальної власності України її правонаступником - Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2).
2. Відкласти розгляд справи на 20.09.2017 р. о 14:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 2.
3. Зобов'язати сторони направити у судове засідання своїх повноважних представників (ст. 28 ГПК України), докази, що підтверджують повноваження представників будуть залучені до матеріалів справи. Явку сторін визнати обов'язковою.
4. Зобов'язати Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не пізніше як за три дні до дати наступного судового засідання надати відзив на позовну заяву.
5. Повторно зобов'язати позивача надати суду: оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, для огляду в судовому засіданні.
6. Зобов'язати сторони, з урахуванням положень п. 2.4. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р., всі документи подавати завчасно через відділ діловодства суду, з обов'язковим описом додатків у прошитому вигляді.
7. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.
8. Звернути увагу сторін, що відповідно до статті 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, що перешкоджають його наданню; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; 4) обставини, які може підтвердити цей доказ. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
9. Звернути увагу сторін на необхідність дотримання ними вимог ст. 33, 34 ГПК України.
10. Звернути увагу сторін, що відповідно до ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії розгляду спору.
11. Попередити сторони, що при ухиленні від виконання вимог суду до винної сторони можуть бути застосовані санкції, передбачені п. 5 ст. 83 ГПК України.
Суддя Н.І. Зеленіна