ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
________________________________________________________________________
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
"16" лютого 2016 р. Справа № 923/862/15
Суддя господарського суду Херсонської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали
за заявою: Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області, вул. І.Кулика, 143-а, м. Херсон, ідентифікаційний код 39473382,
до: Приватного підприємства "Золото Ланів", вул. Петренка, 39, м. Херсон, ідентифікаційний код 37238431
про банкрутство
в с т а н о в и в:
Ухвалою від 10.08.2015 р. господарський суд прийняв заяву про порушення справи про банкрутство ПП "Золото Ланів", призначив дату підготовчого засідання.
За результатами підготовчого судового засідання 03.09.2015, господарський суд порушив справу про банкрутство, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_1, увів мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначив попереднє засідання, встановлено строк для заявлення конкурсних вимог до 04.10.2015 року.
Ухвалою попереднього засідання суду від 12.11.2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів, призначено збори кредиторів, призначено підсумкове засідання.
Постановою від 01.12.2015 року боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_1.
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 02.12.2015 року здійснено оголошення про визнання боржника банкрутом, встановлено граничний строк протягом двох місяців для заявлення поточних грошових вимог до боржника від дня оприлюднення оголошення.
Кредитором ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області 09.02.2016 року подано до господарського суду заяву про приєднання конкурсних кредиторських вимог до справи.
Згідно ст. 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Заявником судовий збір не сплачено, у пункті 3 заяви заявлено клопотання про звільнення його від сплати судового збору.
Вирішуючи заявлене клопотання суд зазначає, що Законом України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору, пільги щодо його сплати та можливість відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати.
Заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом оплачуються судовим збором у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Податкові органи не звільнені від сплати судового збору.
В той же час, за приписами статті 8 Закону суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк або звільнити сторону від сплати судового збору враховуючи її майновий стан.
Згідно клопотання заявник вказує, що на 2016 рік не затверджено для нього кошти на поточні видатки для сплати судового збору.
Згідно роз'яснень Пленуму Вищого господарського суду у п. 3.1. Постанови від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Строк для заявлення конкурсних вимог сплинув 04.10.2015 року.
Заявлені додатково вимоги ДПІ виникли до дня порушення справи про банкрутство.
За таких обставин, клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає, а тому заява підлягає поверненню без розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України, за якою суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Окрім того, суд зазначає, що заявлені кредитором вимоги виникли до порушення провадження у справі про банкрутство боржника і носять конкурсний характер та відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" підлягають погашенню у шосту чергу в ліквідаційній процедурі, як вимоги, які не заявлені у встановлений законом строк, або не заявлені взагалі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 38, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 44, п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд, -
у х в а л и в:
1. У задоволенні клопотання ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
2. Заяву та додані до неї матеріали повернути кредитору без розгляду.
Додаток : заява та матеріали, всього на 15 аркушах.
Суддя П.Д. Пригуза