Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 760/18306/18
Провадження № 6/553/124/2023
У Х В А Л А
Іменем України
10.10.2023м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Тимчук Р.І., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про вжиття заходів щодо забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
09.10.2023 року ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м. Полтави з клопотанням про відстрочення виконання рішення Ленінського районного суду м. Полтави у справі № 760/18306/18.
09.10.2023 року на адресу суду надійшла заява від ОСОБА_1 про вжиття заходів щодо забезпечення позову.
Суд,перевіривши матеріализаяви про вжиття заходів щодо забезпечення позову, дійшов наступних висновків.
У відповідності до ч. 1 та ч. 2 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Згідно із ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно із ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується:
1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб;
1-1) накладенням арешту на активи, які є предметом спору, чи інші активи відповідача, які відповідають їх вартості, у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави;
2) забороною вчиняти певні дії;
3) встановленням обов`язку вчинити певні дії, у разі якщо спір виник із сімейних правовідносин;
4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання;
5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту;
6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;
8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів;
9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги;
10) іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України, заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
При цьому, заходи забезпечення позову повинні узгоджуватися з предметом та підставами позову, а особа, що заявляє про необхідність вжиття заходів забезпечення позову судом, зобов`язана довести зв`язок між неприйняттям таких заходів і утрудненням чи неможливістю виконання судового рішення.
Метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Обґрунтовуючи заявупро забезпеченняпозову ОСОБА_1 зазначає,що вінє боржникомза рішеннямЛенінського районногосуду м.Полтави усправі №760/18306/18про поворотвиконання рішенняі стягненняз нього83620,00грн.Вказує,що подавдо судузаяву провідстрочення виконаннярішення Ленінськогорайонного судум.Полтави усправі №760/18306/18,де інаводить більшдетально фактори,що ускладнюютьвиконання рішеннясуду.За постановоюдержавного виконавцяЛукмасло Т.Ю.було відкритовиконавче провадженняна підставірішення Ленінськогорайонного судум.Полтави усправі №760/18306/18про стягненняз ОСОБА_1 83620,00 грн.
Таким чином, виконавчим документом на підставі, якого здійснюється стягнення у виконавчому провадженні є постанова державного виконавця Лукмасло Т.Ю.
Відповідно до вимог ст. 150 ЦПК України, позов може бути забезпечений, зокрема, шляхом зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Між тим, звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, заявником не було наведено відомостей про оскарження ним виконавчих документів, на підставі яких проводяться стягнення, тобто постанови державного виконавця.
Крім того, ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 10.10.2023 року клопотання ОСОБА_1 про відстрочення виконання рішення Ленінського районного суду м. Полтави у справі № 760/18306/18 повернуто без розгляду.
Таким чином, заява про забезпечення позову не містить всіх необхідних відомостей, потрібних для її вирішення по суті.
Згідно із ч. 10 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів щодо забезпечення позову - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Р. І. Тимчук