Справа № 930/191/23
Провадження № 2/930/231/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.01.2023 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Науменко С.М., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Немирівського РУП ГУНП у Вінницькій області про стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувсядо Немирівськогорайонного судуВінницької областіз позовомдо НемирівськогоРУП ГУНПу Вінницькійобласті простягнення моральноїшкоди.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у вказаній цивільній справі, суддею встановлено, що одним із пунктів прохальної частини позовної заяви, позивач заявив клопотання про відвід судді Науменка С.М.
Заява про відвід мотивована тим, що постановою Вінницького апеляційного суду у справі № 930/814/22 від 29.06.2022 ухвалу судді Науменка С.М. від 27.05.2022 було скасовано, а отже на думку позивача, вказане свідчить про те, що суддя штучно ухвалює ухвали з метою відтягнути розгляд його заяви, у зв`язку з викладеним виникають підстави вважати, що суддя Науменко С.М. не може розглядати справу і підлягає відводу на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, оскільки є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя, ознайомившись з заявою про відвід та матеріалами справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України, відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 7 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України,суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суд не може погодитись з доводами відводу, адже суддя Науменко С.М. ні прямо, ні опосередковано не заінтересований в результаті розгляду справи, але враховуючи той факт, що розгляд цієї справи може викликати у учасників справи сумніви в неупередженості судді та сумніви в наявності об`єктивного критерію безсторонності суду, з метою запобігання наявності сумнівів у справедливому і неупередженому розгляді справи незалежним і безстороннім судом, вважаю за необхідне задовольнити заяву про відвід головуючому Науменку С.М.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість
На підставі викладеного, керуючись ст.39,40 ЦПК України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву позивача ОСОБА_1 про відвід судді Науменка С.М - задовольнити.
Справу № 930/191/23 за позовом ОСОБА_1 доНемирівського РУПГУНП уВінницькій областіпро стягненняморальної шкоди - передати до канцелярії суду для визначення судді у порядку, встановленому ст.33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://nm.vn.court.gov.ua/sud0217/.
Суддя: С.М. Науменко