Справа № 461/7657/16-к
Провадження № 1-кп/461/561/22
УХВАЛА
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
09.11.2022 року м. Львів
Галицький районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з участю захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_3 по кримінальному провадженню про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України, -
в с т а н о в и в :
в провадженні Галицького районного суду перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України.
Вирішуючи питання організації проведення судового засідання, суд виходить із наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4)необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно ч.2 ст.336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Враховуючи введення на території України воєнного стану та об`єктивної неможливості забезпечення безпосередньої участі захисника ОСОБА_3 у судовому засіданні в приміщенні суду в м.Львові, а участь захисника є обов`язковою, з метою забезпечення оперативності кримінального судочинства, розгляду кримінального провадження у розумний строк, суд вважає за необхідне провести судове засідання за його участі в режимі відеоконференції із застосуванням сервісу "EASYCON".
Керуючись ст.ст. 336, 369-372 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Проведення судового засідання, призначеного на 18.11.2022 року о 10 год. 00 хв. по кримінальному провадженню про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України, за участю захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_3 здійснювати в дистанційному режимі відеоконференції із застосуванням сервісу "EASYCON" (телефон НОМЕР_1 ).
Відеоконференція буде проведена за допомогою системи «EASYCON», за веб-посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_1
Роз`яснити захиснику обвинуваченого адвокату ОСОБА_3 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку «EASYCON» за 10 хвилин до визначеного часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи «EASYCON»; очікувати запрошення секретаря судового засідання для участі в судовому засіданні.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом до мережі Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1