Справа № 206/2402/22
Провадження № 2/206/905/22
У Х В А Л А
14 вересня 2022 року суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Сухоруков А.О., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовною заявою Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), до ОСОБА_2 , про відшкодування шкоди,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді у Самарському районному суді м. Дніпропетровська перебуває вищезазначена цивільна справа.
14.09.2022 року на електронну пошту Самарського районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. У зв`язку із територіальною віддаленістю місцезнаходження позивача та Самарського районного суду м. Дніпропетровська, введенням на території України воєнного стану у зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України представник позивача просить надати можливість приймати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису.
Відповідно до ч.1, 2, 3, 5 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Вивчивши клопотання представника позивача, суд приходить до висновку, що клопотання про призначення судового засідання в режимі відеоконференції є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись 212, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовною заявою Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), до ОСОБА_2 , про відшкодування шкоди задовольнити.
Судові засідання по цивільній справі за позовною заявою Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), до ОСОБА_2 , про відшкодування шкоди - проводити в режимі відеоконференції з представником позивача з використанням власних технічних засобів та електронного підпису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Сухоруков