П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 червня 2022 р. м. ОдесаСправа № 420/3745/20
Колегія суддів П`ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Крусяна А.В.,
суддів: Єщенка О.В. Яковлєва О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк» про роз`яснення постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2022 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.05.2022р. апеляційні скарги Головного управління ДПС в Одеській області, товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк» задоволено частково, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 15.10.2020р. скасовано в частині визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДПС в Одеській області від 23.12.2019р. №0010383307 в частині штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 54785,18грн.; №0010353307 в частині штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 781498,36грн.; ухвалено у цій частині постанову, якою відмовлено у задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДПС в Одеській області від 23.12.2019р. №0010383307 в частині штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 54785,18грн.; №0010353307 в частині штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 781498,36грн.; в іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 15.10.2020р. залишено без змін.
06.06.2022р. до суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк» про роз`яснення постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2022 року, з підстав її незрозумілості резолютивної частині.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи заяви про роз`яснення судового рішення, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.
Так, відповідно до ст.254 КАС України, за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз`яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця.
Підставою для роз`яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз`ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз`яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто, процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання рішення суду. Вимога логічності, зокрема, передбачає, що текст рішення має відображати причинно-наслідкові зв`язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення має відповідати його резолютивній частині.
Суд вважає, що вирішення процесуальних питань, що випливають з судового рішення, чи надання правових порад щодо дій учасників справи після ухвалення судового рішення, не відповідає меті роз`яснення, а отже у межах процедури роз`яснення судового рішення є неможливим.
Так, відповідач зазначає про незрозумілість судового рішення щодо зазначення в його резолютивній частині про часткове задоволення апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк».
Разом з тим, судом апеляційної інстанції встановлено, що постанова П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.05.2022р. є повною та чітко викладеною, як для осіб, стосовно яких вона постановлена, так і для осіб, які будуть здійснювати її виконання, її мотивувальна та резолютивна частини містять достатні обґрунтування та висновки щодо часткового задоволення апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк».
Виходячи з наведеного, оскільки постанова апеляційного суду є повною та зрозумілою для сторін, тому заява про роз`яснення судового рішення є безпідставною.
Слід зазначити, що в разі не згоди позивача з належним виконанням судового рішення, всі спори з цього приводу вирішуються в рамках виконавчого провадження у порядку та строки, визначені Законом України «Про виконавче провадження», або в порядку ст.383 КАС України.
Керуючись ст.ст.254, 311, 321, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Віво Технопарк» про роз`яснення постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2022 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня отримання судового рішення.
Суддя-доповідач Крусян А.В.Судді Єщенко О.В. Яковлєв О.В.