Ухвала
22 лютого2021 року
м. Київ
справа № 439/1347/19
провадження № 61-17580св20
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Сакари Н.Ю. (суддя-доповідач), Осіяна О. М., Білоконь О. В.,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора Ревакович Ірини Ігорівни, товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» про визнання незаконним та скасування рішень державного реєстратора комунального підприємства «Реєстрація майна та бізнесу» Ревакович І. І. та записів про право власності, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Львівського апеляційного суду від 22 жовтня 2020 року,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Бродівського районного суду Львівської області від 09 вересня 2019 року заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задоволено.
Заборонено державним реєстраторам прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України, інших органів державної реєстрації прав та нотаріусам, як спеціальним суб`єктам, на яких покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно реєструвати зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо нежитлових приміщень, загальною площею 366,7 кв.м за адресою АДРЕСА_1 , та земельної ділянки на якій такі нежитлові приміщення розташовані, площею 0,0324 га, - за адресою АДРЕСА_1 , кадастровий номер: 4620310100:14:001:0002, за реєстровим номером нерухомого майна № 1885683946203 та № 1888338846203 належні ТзОВ «Кредитні ініціативи» та накладено на нього арешт.
У лютому 2020 року ТзОВ «Кредитні ініціативи» звернулося до суду з клопотанням про зустрічне забезпечення позову.
Ухвалою Бродівського районного суду Львівської області від 24 лютого 2020 року в задоволенні клопотання ТзОВ «Кредитні ініціативи» про зустрічне забезпечення позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного суду від 22 жовтня 2020 року апеляційну скаргу ТзОВ «Кредитні ініціативи» задоволено.
Ухвалу Бродівського районного суду Львівської області від 24 лютого 2020 року скасовано, постановлено нове судове рішення, яким клопотання ТзОВ «Кредитні ініціативи» задоволено.
Визначено зустрічне зобов`язання в розмірі 144 000,00 грн.
Зобов`язано ОСОБА_1 внести 144 000,00 грн на депозитний рахунок Бродівського районного суду Львівської області протягом десяти днів з дня постановлення цієї постанови та зобов`язати його у вказаний строк надати до суду документи, що підтверджують надання зустрічного забезпечення.
У касаційній скарзі представник ОСОБА_1 , посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить скасувати постанову апеляційного суду та залишити в силі ухвалу суду першої інстанції.
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
Підставою касаційного оскарження заявник зазначає порушення судом норм процесуального права, зокрема справу розглянуто за відсутності заявника, належним чином не повідомленого про дату, час і місце судового засідання (пункт 4 частини другої статті 389 ЦПК України).
Крім того, заявник посилається на порушення апеляційним судом приписів статті 353 ЦПК України, оскільки ухвала Бродівського районного суду Львівської області від 09 вересня 2019 року не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційної скарги викликають необхідність перевірки матеріалів справи.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Згідно із частиною першою статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Оскільки колегією суддів не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 272 ЦПК України.
Ураховуючи, що згідно із частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, колегія суддів інформує учасників справи про те, що зазначена інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відповідно до частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, з урахуванням категорії і складності справи, справу розглянути колегією у складі п`яти суддів.
Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора Ревакович Ірини Ігорівни, товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» про визнання незаконним та скасування рішень державного реєстратора комунального підприємства «Реєстрація майна та бізнесу» Ревакович І. І. та записів про право власності призначити до розгляду в складі колегії з п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами. Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Н. Ю. Сакара
О. В. Білоконь
О. М. Осіян