ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
17 лютого 2021 року Справа № 903/877/20 Суддя Господарського суду Волинської області Гарбар І.О., вивчивши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Фіто-Лек про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі №903/877/20 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фіто-Лек до Товариства з обмеженою відповідальністю Агро Таб про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
20.11.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю Фіто-Лек направило на адресу суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агро Таб.
Ухвалою суду від 08.12.2020 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Таб». Розпорядником майна ТОВ «Агро Таб» призначено арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича. Розгляд справи в попередньому засіданні призначено на 21.01.2021 о 11:30 год.
У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 08.12.2020 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Таб».
Ухвалою суду від 01.02.2021 розгляд справи в підсумковому засіданні призначено на 23.02.2021 о 10:45 год.
16.02.2021 представник Товариства з обмеженою відповідальністю Фіто-Лек на електронну адресу суду надіслав заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України, учасники мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Згідно з ч.4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до ч.ч.11, 12 ст.197 ГПК України використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки. Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.
Зазначені норми права передбачаючи можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, висувають певні вимоги до технічних засобів і технологій, які мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, відео- та звукозапис, а також інформаційну безпеку відеоконференції.
За приписами п. 17.6 ч. 1 Перехідних положень ГПК України, участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
Технічна можливість для забезпечення проведення в режимі відеоконференції судового засідання 23.02.2021 о 10:45 год. відсутня, оскільки, як вбачається зі службової записки від 17.02.2021 начальника відділу інформаційних технологій, матеріально-технічного та правового забезпечення Господарського суду Волинської області, згідно інформації з WEB-програми "Бронювання системи відеозв`язку" у Господарському суді Волинської області по іншій судовій справі заброньований час з іншим судом по справі №924/68/21 (скріншот сторінки приєднується до матеріалів справи). Технічна можливість бронювання відсутня.
Суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням стороною клопотання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Отже, з урахуванням вищевикладеного, господарський суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю Фіто-Лек про участь в судовому засіданні 23.02.2021 о 10:45год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю Фіто-Лек про участь в судовому засіданні 23.02.2021 о 10:45год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Ухвала суду підписана 17.02.2021.
Суддя І. О. Гарбар