ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
"26" січня 2021 р. Справа№ 910/11573/18
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Верховця А.А.
суддів: Пантелієнка В.О.
Доманської М.Л.
За участю секретаря судового засідання Титарєвої Г.І.
та представників сторін згідно протоколу судового засідання від 26.01.2021.
розглядаючи матеріали апеляційної скарги Компанії Мові Хелс ГМБХ, в інтересах якої діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Мові Хелс" на рішення Господарського суду міста Києва від 22.10.2020
у справі № 910/11573/18 (суддя Щербаков С.О.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД"
до 1) Компанії Мові Хелс ГМБХ,
2) Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
про визнання патенту на корисну модель недійсним та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Компанії Мові Хелс ГМБХ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про визнання недійсним патенту України від 12.10.2015 № UA 101993 на корисну модель "Фармацевтична композиція на основі хондроїтину сульфату та глюкозаміну сульфату", зареєстрований в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 12.10.2015; зобов`язання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України внести зміни до Державного реєстру патентів України на корисні моделі щодо визнання недійсним патенту України № UA 101993 на корисну модель "Фармацевтична композиція на основі хондроїтину сульфату та глюкозаміну сульфату".
Рішенням Господарського суду міста Києва від 22.10.2020 (повний текст рішення складено 02.11.2020) у справі №910/11573/18 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД" задоволено.
Визнано недійсним патент України від 12.10.2015 №UA 101993 на корисну модель "Фармацевтична композиція на основі хондроїтину сульфату та глюкозаміну сульфату", зареєстрований в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 12.10.2015.
Зобов`язано Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України внести зміни до Державного реєстру патентів України на корисні моделі щодо визнання недійсним патенту України № UA 101993 на корисну модель "Фармацевтична композиція на основі хондроїтину сульфату та глюкозаміну сульфату"; розподілено судовий збір.
Не погоджуючись з даним рішенням, Компанія Мові Хелс ГМБХ, в інтересах якої діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Мові Хелс" звернулась до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, відповідно до якої просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 22.10.2020 у справі №910/11573/18 та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.12.2020 апеляційну скаргу Компанії Мові Хелс ГМБХ, в інтересах якої діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Мові Хелс" передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Верховець А.А., судді - Доманська М.Л., Пантелієнко В.О.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.12.2020 апеляційну скаргу Компанії Мові Хелс ГМБХ, в інтересах якої діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Мові Хелс" на рішення Господарського суду міста Києва від 22.10.2020 у справі № 910/11573/18 залишено без руху; надано скаржнику строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків, який становить 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Після усунення недоліків апеляційної скарги, ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 17.12.2021 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Компанії Мові Хелс ГМБХ, в інтересах якої діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Мові Хелс" на рішення Господарського суду міста Києва від 22.10.2020 у справі №910/11573/18; апеляційну скаргу призначено до розгляду на 26.01.2021.
11.01.2021 до суду апеляційної інстанції від ТОВ "Органосін ЛТД" надійшов відзив на апеляційну скаргу.
В судовому засіданні 26.01.2021 порушено питання стосовно правонаступництва Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Колегія суддів заслухавши думку присутніх представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановила наступне.
14.10.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності" від 16.06.2020 №703-ІХ, яким визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності (далі - НОІВ), зокрема, забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності.
Частиною першою статті 2-1 Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності" визначено, що функції НОІВ виконує юридична особа публічного права (державна організація), утворена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, та визначена Кабінетом Міністрів України.
За змістом частини другої статті 3-1 Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності", до визначених повноважень, делегованих НОІВ, належить у тому числі і визнання недійсними прав на винаходи і корисні моделі у порядку, передбаченому законом; опублікування офіційних відомостей про винаходи і корисні моделі у Бюлетені, ведення Реєстру, внесення до нього відомостей, надання витягів та виписок в електронній та (або) паперовій формі.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Про національний орган інтелектуальної власності" від 13.10.2020 №1267-р, на виконання підпункту 1 пункту 7 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності", визначено, що Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності", Національний орган інтелектуальної власності є функціональним правонаступником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, щодо окремих функцій та повноважень з реалізації державної політки у сфері інтелектуальної власності, визначених цим Законом.
За змістом статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Враховуючи те, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в даній справі має процесуальний статус відповідача-2, у зв`язку з виконанням функцій щодо забезпечення ведення Державного реєстру патентів України на винаходи і корисні моделі та публікації відповідних відомостей в офіційному виданні, та беручи до уваги, що дані повноваження на даний час покладено на Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (функціонального правонаступника Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України), наявні підстави для процесуального правонаступництва, передбачені частиною першою статті 52 Господарського процесуального кодексу України. А відтак слід здійснити процесуальне правонаступництво відповідача-2 шляхом його заміни на Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності».
За наведеного, враховуючи необхідність здійснення процесуального наступництва відповідача-2, колегія суддів з метою дотримання основних засад господарського судочинства відкладає розгляд справи №910/11573/18.
Керуючись ст.ст. 52, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи №910/11573/18 за апеляційною скаргою Компанії Мові Хелс ГМБХ, в інтересах якої діє Товариство з обмеженою відповідальністю "Мові Хелс" на рішення Господарського суду міста Києва від 22.10.2020 на 09.02.2021 об 14:00.
Засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденко, 1, зал судових засідань №1.
2. Здійснити процесуальне правонаступництво Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України шляхом заміни співвідповідача у справі №910/11573/18 - Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України на його правонаступника Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (ідентифікаційний код: 31032378, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Глазунова, будинок 1).
3. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД" надіслати на адресу Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" копію позовної заяви та копію рішення Господарського суду міста Києва від 22.10.2020.
4. Зобов`язати Компанію Мові Хелс ГМБХ надіслати на адресу Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" копію апеляційної скарги.
5. Запропонувати Державному підприємству "Український інститут інтелектуальної власності" подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу протягом 5 днів з моменту отримання даної ухвали.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
6. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України, оскаржується в порядку ст. 287 ГПК України.
Головуючий суддя А.А. Верховець
Судді В.О. Пантелієнко
М.Л. Доманська