ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua |
УХВАЛА
04.09.2018 р. |
Справа № 910/11573/18 |
Господарський суд міста Києва у складі судді Зеленіної Н.І., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД"
до: 1) Компанії Мові Хелс ГМБХ
2) Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
про визнання патенту на корисну модель недійсним та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.).
У позовній заяві міститься 2 самостійні вимоги немайнового характеру:
- про визнання недійсним патенту України №UA 101993 на корисну модель "ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПОЗИЦІЯ НА ОСНОВІ ХОНДРОЇТИНУ СУЛЬФАТУ ТА ГЛЮКОЗАМІНУ СУЛЬФАТУ", зареєстрований в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 12.10.2015 р.;
- про зобов'язання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України внести зміни до Державного реєстру патентів України на корисні моделі щодо визнання недійсним патенту України №UA 101993 на корисну модель "ФАРМАЦЕВТИЧНА КОМПОЗИЦІЯ НА ОСНОВІ ХОНДРОЇТИНУ СУЛЬФАТУ ТА ГЛЮКОЗАМІНУ СУЛЬФАТУ".
Проте, до матеріалів позовної заяви додано докази сплати судового збору лише за 1 позовну вимогу немайнового характеру.
Також, п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Судом встановлено, що позивачем надано належні докази направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу-2 – Міністерства економічного розвитку і торгівлі України: фіскальний чек відділення поштового зв'язку №1162 від 29.08.2018 р., та опис вкладення у цінний лист, на якому міститься відбиток календарного штемпеля відділення поштового зв’язку; та номер поштового відправлення, який співпадає з номером, вказаним у фіскальному чеку №1162 від 29.08.2018 р.
Проте, на підтвердження направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу-1 – Компанії Мові Хелс ГМБХ надано фіскальний чек відділення поштового зв'язку №1163 від 29.08.2018 р. (відправлення №VA040302463UA), та опис вкладення у цінний лист, на якому відсутній відбиток календарного штемпеля відділення поштового зв’язку; відсутній номер поштового відправлення а також підпис особи, яка прийняла відправлення.
Таким чином, подані фіскальний чек відділення поштового зв'язку №1163 від 29.08.2018 р. та опис вкладення у цінний лист не є належними доказами направлення позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу-1.
Також, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи (п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Однак, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
З наведених підстав позовна заява залишається без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД" без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД" строк на усунення недоліків позовної заяви - 3 дні з моменту отримання даної ухвали суду.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Органосін ЛТД" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду доказів сплати судового збору за розгляд 2 позовних вимог;
- подання до суду належних доказів направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу-1 – Компанії Мові Хелс ГМБХ;
- подання до суду письмової заяви, яка буде містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; докази направлення цієї заяви відповідачам.
Ухвала набрала законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.І. Зеленіна