ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
17 березня 2020 року
№ 903/154/19
Господарський суд Волинської області у складі Головуючий суддя Шум М. С., судді Гарбар І. О., Костюк С. В., розглянувши матеріали
заяви Приватного акціонерного товариства «Волинська фондова компанія», м.Луцьк
про поворот виконання рішення
у справі №903/154/19
за первісним позовом Приватного акціонерного товариства "Волинська фондова компанія"
до Фермерського господарства "Західний Буг" ОСОБА_1
про стягнення 4 443 930 грн. 17 коп.
за зустрічним позовом Фермерського господарства "Західний Буг" ОСОБА_1
до Приватного акціонерного товариства "Волинська фондова компанія"
про визнання договорів удаваними
встановив: 13.03.2020 через канцелярію суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Волинська фондова компанія» №54 від 11.03.2020 про поворот виконання рішення у справі №903/154/19
Заява не може бути прийнята Господарським судом Волинської області, оскільки не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ст. 170 ГПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
В порушення зазначеної норми права ПрАТ «Волинська фондова компанія» докази надіслання заяви відповідачу (позивачу за зустрічним позовом) суду не надано.
Згідно п.п.59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Таким чином належним доказом відправлення заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Суд зазначає, що відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", - право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст.6 Конвенції, включає в себе обов`язок заявника належним чином інформувати сторони про подання заяви до суду шляхом направлення їм копії такої заяви з додатками.
У Рішенні в справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
У відповідності до п.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, Приватного акціонерного товариства «Волинська фондова компанія» №54 від 11.03.2020 про поворот виконання рішення у справі №903/154/19 підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.170, 234, 333 ГПК України, господарський суд -
ухвалив:
1. Заяву Приватного акціонерного товариства «Волинська фондова компанія» №54 від 11.03.2020 про поворот виконання рішення у справі №903/154/19 залишити без руху.
2. Надати заявнику строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання суду доказів надіслання ОСОБА_2 «Західний Буг» ОСОБА_1 копії поданої заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала суду підписана 17.03.2020
Головуючий суддя М. С. Шум
Судді С. В. Костюк
І. О. Гарбар