ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
31 жовтня 2019 року Справа № 915/1740/15
м. Миколаїв
Кредитори :
1. Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030).
2. Публічне акціонерне товариство “Дельта Банк” (вул. Дружби народів, 38, м. Київ, 01014, юридична адреса: вул. Щорса, 36-Б, м. Київ, 01113).
Банкрут: Приватне підприємство “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС” (вул. Потьомкінська, 116-А, м. Миколаїв, 54005, ідентифікаційний код 33367984).
Ліквідатор: арбітражний керуючий Шевченко Валерій Михайлович (пр. В.Лобановського, буд. 150, прим. 44, м. Київ, 03118).
Суддя Ржепецький В.О.,
(без повідомлення учасників справи)
суть спору: про банкрутство, про здійснення процесуального правонаступництва,
встановив:
На адресу суду надійшла заява Головного управління ДПС у Миколаївській області про заміну кредитора у справі – ДПІ у Центральному районі ГУ ДФС у Миколаївській області на її правонаступника – Головне управління ДПС у Миколаївській області.
В обґрунтування клопотання про здійснення процесуального правонаступництва ГУ ДПС у Миколаївській області посилається на ст. 43 Кодексу України з процедур банкрутства, Закон України від 21.12.2016 №1797-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, наказ ДФС України від 10.05.2018 №291 “Про реорганізацію територіальних органів ДФС у Миколаївській області”, Постанову Кабінету Міністрів України №537 від 19.06.2019 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби».
Дослідивши матеріали заяви, суд дійшов наступних висновків.
Ухвалою суду від 21.101.2015 порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС”, визнано вимоги кредитора Державної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області до боржника Приватного підприємства “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС” у сумі 4356204,04 грн.
Постановою суду від 06.04.2016 Приватне підприємство “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС” визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру.
Ухвалою суду від 16.12.2015 визнано грошові вимоги кредитора – Державної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області до Приватного підприємства “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС” у сумі 5814260,24 грн., з яких: 179,58 грн. (ІІІ черга) та 5814080,66 грн. (VI черга).
Ухвалою суду від 27.01.2016 затверджено реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС”, до якого включено вимоги Державної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області в сумі 4356383,62 грн. – ІІІ черга, 5814080,66 грн. - VI черга.
Відповідно до Закону України від 21.12.2016 №1797-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, зокрема в ст. ст. 191, 193, 41 Податкового кодексу України якими закріплено за районними податковими інспекціями виключно сервісні функції, а саме, сервісне обслуговування платників податків, реєстрація та ведення обліку платників податків, об`єктів оподаткування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб тощо.
Функції контрольно-перевірочної роботи, погашення податкового боргу, розгляду справ про адміністративні правопорушення та інше покладено на органи Державної фіскальної служби обласного рівня.
Наказом ДФС України від 10.05.2018 №291 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС у Миколаївській області» ДПІ у Центральному районі ГУ ДФС у Миколаївській області ліквідовано шляхом приєднання до структурних підрозділів ГУ ДФС у Миколаївській області.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 31.10.2019 №1005908688 до реєстру 16.05.2019 внесено запис про припинення юридичної особи - ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Тобто контрольні функції щодо погашення податкового боргу від ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області перейшли до Головного управління ДФС у Миколаївській області як правонаступника повноважень ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» реорганізовано Головне управління ДФС у Миколаївській області шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Миколаївській області.
Відповідно до п. 4 зазначеної постанови, територіальні органи Державної податкової служби визначено правонаступниками прав і обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізовуються.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 01.08.2019 №24680328 до реєстру 01.08.2019 внесено запис про державну реєстрацію юридичної особи - Головного управління ДПС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 43144729).
Наказом ГУ ДПС у Миколаївській області від 29.08.2019 № 5 розпочато виконання ГУ ДПС у Миколаївській області повноважень ГУ ДФС у Миколаївській області.
Таким чином, права і обов`язки кредитора у справі про банкрутство Приватного підприємства “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС” з податкового боргу перейшли до Головного управління ДПС у Миколаївській області.
18.10.2018 прийнято Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до п. 1, 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.
З дня введення в дію цього Кодексу визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Зазначений Кодекс набрав законної сили з 21.04.2019 та введений у дію з 21.10.2019.
Пунктом 4 «Прикінцевих та перехідних положень» Кодексу встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ст. 43 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст. 52 ГПК України у разі смерті чи оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Таким чином, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши вищенаведені факти та обставини у відповідності з зазначеними нормами чинного законодавства, які регулюють здійснення процесуального правонаступництва, оцінивши їх у відповідності з вимогами ст. 86 ГПК України, суд дійшов висновку про задоволення заяви Головного управління ДПС у Миколаївській області та здійснення заміни кредитора у справі – ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області на його правонаступника – Головне управління ДПС у Миколаївській області.
Керуючись ст. ст. 43, п. 1, 2, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 52, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд –
ПОСТАНОВИВ:
1.Заяву Головного управління ДПС у Миколаївській області (вх. №16484/19) про заміну кредитора його правонаступником – задовольнити.
2.Здійснити заміну сторони у справі №915/1740/15 про банкрутство приватного підприємства “ІНВЕСТСТРОЙ ПЛЮС” замінивши кредитора – ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39554010) на правонаступника - Головне управління ДПС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 43144759).
3.Ухвалу надіслати кредиторам, банкруту, Головному управлінню ДПС у Миколаївській області.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О.Ржепецький