УХВАЛА
18 червня 2019 року
м. Київ
Справа № 920/65/18
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Кролевець О.А.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Беєве"
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 24.04.2019
(головуючий суддя Жук Г.А., судді Дикунська С.Я., Мальченко А.О.)
та рішення Господарського суду Сумської області від 18.06.2018
(суддя Резніченко О.Ю.)
у справі № 920/65/18
за позовом ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Беєве"
про стягнення 4 338 122 грн,
ВСТАНОВИВ:
17.05.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю "Беєве" (далі - ТОВ "Беєве") звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 24.04.2019 та рішення Господарського суду Сумської області від 18.06.2018 у справі №920/65/18.
Перевіривши матеріали касаційної скарги ТОВ "Беєве", Судом встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 290 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження.
Згідно з ч. 1 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 1 статті 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Пунктом 1 частини 1 статті 60 ГПК України встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, як довіреністю фізичної або юридичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Як вбачається із касаційної скарги, її підписав представник ТОВ "Беєве" - ОСОБА_3., однак документів на підтвердження повноважень цієї особи на вчинення таких дій до касаційної скарги не додано.
Крім того, у зв`язку з відсутністю у суду касаційної інстанції матеріалів справи №920/65/18, так як скарга подана безпосередньо до Верховного Суду, Суд позбавлений можливості перевірити наявність таких документів в матеріалах справи.
Згідно з ч. 2 ст. 292 ГПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 290 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене, ТОВ "Беєве" необхідно усунути недоліки касаційної скарги та подати Суду довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника та докази на підтвердження того, що зазначений представник здійснює адвокатську діяльність та уповноважений представляти інтереси скаржника як адвокат.
Разом з тим, ч. 1 ст. 291 ГПК України встановлено обов`язок особи, яка подає касаційну скаргу, надсилати іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Однак до касаційної скарги ТОВ "Беєве" не додано доказів надіслання копії касаційної скарги та доданих до неї документів ОСОБА_1 .
Неповідомлення учасника судового процесу у справі про звернення з касаційною скаргою порушує процесуальні права цього учасника, принципи рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності сторін, закріплені ч. 3 ст. 2 ГПК України.
Таким чином, ТОВ "Беєве" слід належним чином виконати вимоги ст. 291 ГПК України і надати Суду докази надсилання усім іншим учасникам справи копій касаційної скарги і доданих до неї документів, листом з описом вкладення.
Враховуючи викладене, касаційна скарга вважається поданою без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, і підлягає залишенню без руху на підставі ч. 2 ст. 292 ГПК України.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 290, 291, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Беєве" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 24.04.2019 та рішення Господарського суду Сумської області від 18.06.2018 у справі №920/65/18 залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Беєве" строк для усунення недоліків касаційної скарги, що не перевищує десять днів з дня вручення ухвали.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Беєве", що у разі неусунення недоліків касаційної скарги у встановлений судом строк така касаційна скарга вважається неподаною і підлягає поверненню скаржникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Кролевець