ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.02.2018
Справа № 920/65/18
Суддя господарського суду Сумської області Резніченко О.Ю., перевіривши матеріали позовної заяви
за позовом ОСОБА_1 (42512, АДРЕСА_1),
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве» (42512, Сумська область, Липоводолинський район, село Беєве),
про стягнення 117400 грн. 00 коп. частини ринкової вартості майна товариства, пропорційно частці в статутному капіталі товариства у розмірі 4,6%, у зв'язку з поданням заяви про вихід зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве»,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до суду, як учасник ТОВ «Беєве», про стягнення з Товариства 117400 грн. 00 коп. частини ринкової вартості майна товариства, пропорційно частці в статутному капіталі товариства у розмірі 4,6%, у зв'язку з поданням заяви про вихід зі складу учасників Товариства.
Згідно зі ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Судом встановлено, що позивачем у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, а також не подано обґрунтованого розрахунку суми, що стягується.
При цьому, разом з позовною заявою позивач подав клопотання про витребування доказів від 29.01.2018, в якому просить суд в порядку підготовки матеріалів до розгляду витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве»: баланс товариства (форма №1) за 2014-2016 роки; фінансову звітність Товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве» за 2015-2016р. у тому числі, але не виключно станом на 30.09.2016., з підтвердженням про прийняття її органами статистики; перелік основних засобів, нематеріальних та інших активів, що обліковувались на балансі Товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве» з зазначенням первісної, залишкової вартостей, дати постановки на баланс та дати придбання, актів технічного стану основних засобів, для транспортних засобів додатково зазначити показники одометра станом на 05.10.2016, станом на 30.09.2016. та станом на найближчу звітну дату; розшифровку кредиторської заборгованості станом на 05.10.2016., станом на 30.09.2016. та станом на найближчу звітну дату із зазначенням назви кредитора, дати виникнення кредиторської заборгованості, суми кредиторської заборгованості. Якщо на підприємстві є кредитні кошти, вказати їх величину (в тому числі, проценти, які необхідно погасити), план погашення; розшифровку дебіторської заборгованості станом на 05.10.2016., станом на 30.09.2016 та станом на найближчу звітну дату із зазначенням назви дебітора, дати виникнення дебіторської заборгованості, суми дебіторської заборгованості (при наявності безнадійної - вказати % від загальної дебіторської заборгованості), ймовірність погашення; рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве», в тому числі про заснування товариства, про виключення ОСОБА_3 зі складу учасників товариства, про затвердження річних звітів/результатів діяльності за 2015-2016 рік; копії всіх статутів у всіх редакціях; головну книгу підприємства за 2015-2016р. та станом на 05.10.2016 роки або найближчу звітну дату; докази виплати позивачу вартості частини майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Беєве», яка пропорційна його частці у статутному капіталі.
В обґрунтування вказаного клопотання позивач зазначає, що у нього відсутні такі докази, але вони маються у відповідача. У позовній заяві позивач зазначає, що вартість майна товариства станом на 05.10.2016 йому не відома та оцінює її в розмірі 117 400 грн., вказуючи на те, що розмір позовних вимог буде уточнений після витребування у відповідача доказів та проведення судової експертизи.
За приписами ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Виходячи з приписів ст. 81 ГПК України, оскільки позивачем не вказано у клопотанні обставини, які можуть підтвердити витребувані докази, підстав, з яких випливає, що ці докази має відповідна особа, не зазначено про заходи, яких позивач вжив для отримання доказів самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу, не зазначено про причини неможливості отримати ці докази самостійно, суд відмовляє у задоволенні відповідного клопотання у зв'язку з його необґрунтованістю.
З урахуванням викладених обставин суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви (зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, подання обґрунтованого розрахунку суми, що стягується) до 15.02.2018.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів від 29.01.2018 - відмовити.
2. Залишити позовну заяву без руху.
3. Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви (зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, подання обґрунтованого розрахунку суми, що стягується) до 15.02.2018.
4. Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в день її винесення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.Ю. Резніченко