ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
Справа №
Головуючого - судді Федоренко Ю.В.
При секретарі судового засідання -Мельниченко А.М.
За участю представників сторін:
Від позивача: Падалка С.С. дов. № 3-18/594 від 21.06.2006р.
Від відповідача: ОСОБА_1
В судовому засіданні приймав участь прокурор відділу прокуратури Чернігівської області Турчин І.А.
Розглянувши в м. Чернігові у відкритому судовому засіданні справу № 15/153
За позовом: Ніжинського міжрайонного прокурора, 16600, м. Ніжин, вул. Овдіївська, 2 в інтересах держави в особі територіальної громади Ніжинської міської ради, 16646, м. Ніжин, площа Леніна, 1
До відповідача: Приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
Про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки вартістю 1231 грн.
Справа розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
ВСТАНОВИВ:
Подано позов про звільнення відповідачем самовільно зайнятої земельної ділянки вартістю 1231 грн.
Відповідач відзив на позов не надав але в судовому засіданні позов визнав і пояснив,що на даний час вирішує питання щодо укладення договору оренди спірної земельної ділянки.
Розглянувши подані матеріали, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив:
ст. 125 п. 2 Земельного кодексу України передбачено, що право строкового користування земельною ділянкою (оренди земельної ділянки) виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі, одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
ст. 126 зазначеного кодексу передбачено, що право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
В ході перевірки додержання вимог земельного законодавства, проведеної Ніжинським міжрайонним відділом з контролю за використанням та охороною земель, встановлено, що в порушення вищезазначених норм законодавства приватний підприємець ОСОБА_1, яка мешкає за адресою АДРЕСА_1 самовільно зайняла земельну ділянку площею 0, 0015 га, яка розташована за адресою АДРЕСА_2 для розміщення кіоску.
По даному факту Ніжинським міжрайонним відділом з контролю за використанням та охороною земель складено акти перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 17.02.2006р., 21.03.2006р., 25.04.2006р., а також план - схема самовільно зайнятої земельної ділянки. Витягом з технічної документації з нормативної грошової оцінки землі Ніжинського міського відділу земельних ресурсів від 16.05.2006р. встановлена грошова оцінка самовільно зайнятої земельної ділянки -1231 грн.
Приватний підприємець ОСОБА_1 відповідно до ст. 211 Земельного Кодексу України за самовільне зайняття земельної ділянки була притягнута до адміністративної відповідальності, що підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення від 17.02.2006р та від 21.03.2006р., а також постановами про накладення адміністративного стягнення від 23.02.2006р. та від 27.03.2006р.
17.02.2006р. та 21.03.2006р. приватному підприємцю ОСОБА_1 були вручені приписи з вимогою укласти в місячний термін договір оренди земельної ділянки, або в той же термін звільнити самовільно зайняту земельну ділянку. Відповідач вказаних вимог не виконав.
Самовільно зайнята приватним підприємцем ОСОБА_1 земельна ділянка знаходиться на території Ніжинської міської ради, що підтверджується довідкою № НОМЕР_1.
Відповідно до ст. 32 ч. 3 Закону України „Про власність” міські ради є суб'єктами права власності на земельні ділянки в межах її територій.
Відповідно до ст. 212 Земельного кодексу України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час користування ними.
На час розгляду справи приватний підприємець ОСОБА_1 самовільно зайняту земельну ділянку Ніжинській міській раді не повернула , договір оренди на неї не уклала.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 125, 212 Земельного кодексу України”, ст. ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Приватному підприємцю ОСОБА_1, АДРЕСА_1, (код НОМЕР_2) звільнити самовільно зайняту земельну ділянку Ніжинської міської ради, АДРЕСА_3, код НОМЕР_3, площею 0,0015 га, вартістю 1231 грн., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Чернігівської області.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного господарського суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Федоренко