Справа № 404/352/16-к
Номер провадження 1-кп/404/31/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2017 року Кіровський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
при секретарі ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому кримінальнепровадження, що зареєстроване в ЄРДР за № 12014120020005367, про обвинувачення ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 та ч. 4 ст. 187 КК України,-
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_8 ,
захисників ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ,
В С Т А Н О В И В:
Кримінальне провадження призначалось у судові засідання на 19.05.2017 року та на 22.06.2017 року, в які не з`явилися обвинувачені ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , які належним чином повідомлялися про час, дату та місце слухання справи, про причини неявки суд не повідомили.
Прокурором в судовому засіданні було заявлено клопотання про здійснення затримання обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_7 з метою приводу їх до Кіровського районного суду міста Кіровограда для розгляду клопотання прокурора про застосування до обвинувачених запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Заслухавши заявлене прокурором клопотання, думку захисника ОСОБА_9 , який підтримав клопотання прокурора, захисника ОСОБА_10 та обвинуваченого ОСОБА_6 , які залишили вирішення даного питання на розсуд суду, а також оцінивши встановлені обставини, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Як зазначено в ч. 1 ст. 193 КПК України розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника.
Відповідно до ч. 3 ст. 187 КПК України у разі неприбуття обвинуваченого за судовим викликом і відсутності у суду на початок судового засідання відомостей про поважні причини, що перешкоджають його своєчасному прибуттю, суд має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого, якщо він не з`явився для розгляду клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді застави, домашнього арешту чи тримання під вартою, або ухвалу про дозвіл на його затримання з метою приводу, якщо ухвала про привід не була виконана.
Оскільки участь обвинувачених в судовому засіданні, в ході якого прокурором подано клопотання про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, є обов`язковою, суд приходить до висновку про необхідність постановлення ухвали надання дозволу на затримання обвинувачених з метою їх приводу для участі в розгляді клопотання про застосування їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 136, 140, ч.3 ст.142, 143, ч. 3 ст. 187, ст. 323 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Надати дозвіл на затримання обвинувачених ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , з метою їх приводу до Кіровського районного суду м. Кіровограда для розгляду в судовому засіданні клопотання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту приводу обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_7 до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або по закінченню 3 місяців з дати її постановлення.
Після затримання обвинувачених ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , особі, яка їх затримала необхідно негайно вручити їм копію даної ухвали та повідомити про затримання прокурора Кіровоградської області та Кіровський районний суд м. Кіровограда.
Затримані на підставі ухвали особи не пізніше тридцяти шести годин з моменту затримання повинні бути звільнені або доставлені до суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу.
Виконання ухвали суду про дозвіл на затримання з метою приводу доручити співробітникам Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області.
Копію ухвали направити для виконання начальнику Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області, та прокурору Кіровоградської області, для здійснення контролю за виконанням.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1