І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 1-п-32/11 року
09 вересня 2011 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої –судді Флоряк Д.В.
секретаря Левкуна Д.Д.,
з участю прокурора Зелінського П.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Надвірна постанову ст. слідчого Надвірнянського РВ УМВС Романиці В.В. про вирішення питання про закриття кримінальної справи в звязку із закінченням строків давності притягнення винної особи до кримінальної відповідальності ,-
в с т а н о в и в :
Дана кримінальна справа порушена Надвірнянським РВ УМВС за ознаками злочину, передбаченого ст. 140 ч.3 КК України (в ред. 1960 року) по факту вчинення крадіжки індивідуального майна з квартири ОСОБА_2, що в АДРЕСА_1.
Злочинні дії вчинено при наступних обставинах.
В період з 10 серпня 1996 року по 15 серпня 1996 року невстановлена особа шляхом підбору ключа до замка вхідних дверей та злому замка, проникла в квартиру ОСОБА_2, що в АДРЕСА_1, звідки таємно викрала індивідуальне майно –шкіряні куртки, норкові шапки, золоту обручку, кільчики та інше майно, чим завдано потерпілому значної майнової шкоди і з викраденим скрилася.
20 серпня 1996 року по даному факту порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.140 ч.3 КК України .
16.10.1996 року досудове слідство по даній справі було зупинено на підставі п.3 ст.206 КПК України, так як не було встановлено особу, що вчинила даний злочин.
В зв”язку з введенням 01.09.2001 року в дію нового кримінального кодексу, дії даної особи підпадають під ознаки злочину, передбаченого ст. 183 ч.3 КК України, про що 16.06.2010 року винесено відповідну постанову.
По даній кримінальній справі було проведено всі можливі слідчі дії та оперативно-розшукові міроприємства, але встановити особу, яка вчинила даний злочин, не вдалося.
Санкція ст. 185 ч.3 КК України передбачає максимальне покарання у виді позбавлення волі до 6 років.
Згідно ст. 12 КК України, тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 10 років.
Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення злочину минуло 10 років у разі вчинення тяжкого злочину. Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з’явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення злочину минуло п'ятнадцять років.
За вказаних обставин кримінальна справа підлягає закриттю за закінченням строку давності притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.
Керуючись ст. 49 КК України та ст. 11-1 КПК України , суд –
П О С Т А Н О В И В :
Кримінальну справу, порушену за ст. 185 ч.3 КК України (ст.140 ч.3 КК України в ред.1960 р.) по факту вчинення крадіжки індивідуального майна з квартири ОСОБА_2, що в АДРЕСА_1 - закрити за закінченням строку давності притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом семи діб з часу її проголошення через Надвірнянський районний суд.
Суддя Флоряк Д.В.