ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
13 серпня 2024 року
м. Хмельницький
Справа № 686/25511/20
Провадження № 22-ц/4820/1758/24
Хмельницький апеляційний суд у складі судді-доповідача П`єнти І.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 липня 2024 року про повернення заяви про встановлення контролю за виконанням судового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Міністерства юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Державна казначейська служба України, про відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
09 серпня 2024 року на адресу Хмельницького апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшла апеляційна скарга на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 липня 2024 року.
Частиною 1 ст. 354 ЦПК України визначено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358цього Кодексу (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Враховуючи дату постановлення оскаржуваної ухвали 23.07.2024, п`ятнадцятиденний строк на подання апеляційної скарги сплив 07.08.2024, в той час як апеляційну скаргу подано 09.08.2024, при цьому, скаржником не порушується питання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Суд апеляційної інстанції позбавлений можливості поновити строк на апеляційне оскарження за власною ініціативою, а лише - за наявності відповідної заяви особи, яка подає скаргу із зазначенням поважних причин пропуску цього строку.
Таким чином, скаржнику необхідно надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення із зазначенням поважних причин пропуску цього строку.
Крім того, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 356 ЦПК України, в апеляційній скарзі мають бути зазначені повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Разом з тим, в апеляційній скарзі ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 липня 2024 року, не зазначено відомостей щодо інших учасників справи (зокрема, органи, які представляють державу Україна у спірних правовідносинах).
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Натомість, скаржником не надано копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 354, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 липня 2024 року залишити без руху та надати йому строк 10днів здня отриманнякопії ухвали для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення із зазначенням поважних причин пропуску цього строку та для оформлення апеляційної скарги відповідно до вимог ст. 356 ЦПК України з наданням копій скарги відповідно до кількості учасників справи.
Заяву про поновлення строку та апеляційну скаргу надати до апеляційного суду.
У разі невиконання вимоги суду до вказаного строку апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута апелянту або у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І.В. П`єнта