Справа № 686/25511/20
Провадження № 6/686/365/23
УХВАЛА
28 червня 2023 року
м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Салоїд Н.М, розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку статі 129-1 Конституції України, -
встановив:
27 червня 2023 року заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку статті 129-1 Конституції України у справі №686/25511/20.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за вказаною поданою заявою суд виходить із наступного.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 вересня 2021 року, яке залишено без змін постановою Хмельницького апеляційного суду від 10 листопада 2021 року, позов задоволено частково. Стягнуто з Держави України на користь ОСОБА_2 1 500 гривень компенсації моральної шкоди і 10 грн. майнової шкоди. В задоволенні решти вимог відмовлено.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Розділом VIIЦПК України визначено порядок судового контролю за виконанням судових рішень у цивільних справах.
Так, згідно статті 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Водночас механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначено Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845.
Таким чином судовий контроль за виконанням судових рішень у цивільних справах здійснюється виключно у порядку визначеному положеннями ст.447 ЦПК України, шляхом розгляду скарг сторін виконавчого провадження на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення.
Згідно ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Оскільки здійснення судового контролю за виконанням судового рішення, ухваленого в порядку цивільного судочинства, у спосіб, зазначений заявником, чинним законодавством не передбачений, тому заявнику слід відмови у відкритті провадження, за його заявою про встановлення контролю за виконанням рішення суду в справі № 686/13188/21.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 19, 186, 447 ЦПК України, суд,-
постановив:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за його заявою про встановлення судового контролю за виконанням за виконанням рішення суду в справі № 686/25511/20
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: