ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА
м. Київ
05.09.2022Справа № 910/8493/22Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранслоджистік»
до Акціонерного товариства «Українська залізниця»
про зобов`язання вчинити дії, стягнення упущеної вигоди
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртранслоджистік» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Акціонерного товариства «Українська залізниця», в якій просило: заборонити відповідачу та/або його структурним підрозділам та/або підприємствами, які йому підпорядковані, вчиняти будь-які дії по забороні допуску вагону № 95084448 для курсування на шляхах загального користування залізницями України у вантажному стані з 01.08.2023; зобов`язати Акціонерне товариство «Українська залізниця» внести до Автоматизованої бази даних парку вантажних вагонів дані щодо вагону № 95084448 у частині граничного строку (дати) експлуатації цього вагону на коліях загального користування, який вказаний у технічному рішенні від 02.05.2018 № 301; стягнути з Акціонерного товариства «Українська залізниця» на користь позивача суму упущеної вигоди в розмірі 0,01 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року встановлено в розмірі 2481 грн.
Підпунктом 2 пункту 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що в разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з підпунктом 1 пункту 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як убачається із змісту прохальної частини позову, позивач просить суд заборонити відповідачу вчиняти дії та зобов`язати відповідача внести дані, що є вимогами немайнового характеру, а також стягнути з відповідача суму упущеної вигоди в розмірі 0,01 грн., що є вимогою майнового характеру.
Таким чином, розмір судового збору за пред`явлені дві вимоги немайнового характеру становить 4962 грн., та за вимогу майнового характеру - 2481 грн. (1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб), тобто в сукупному розмірі 7443 грн.
Натомість, позивачем до матеріалів позовної заяви надано докази сплати судового збору лише в розмірі 4962 грн.
Відтак, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2481 грн., докази чого надати до суду.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, належними доказами відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є описи вкладення в поштовий конверт та документи, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Однак, позивачем до матеріалів позовної заяви долучено лише паперову копію електронного листа від sva@excellence.lawyer щодо направлення позовної заяви на електронну пошту відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому, за відсутності опису вкладення у суду відсутня можливість встановити направлення відповідачу також всіх додатків до позовної заяви.
Одночасно, направлення даної позовної заяви не здійснено, наприклад, через систему «Електронний суд» з відміткою про отримання відповідачем на офіційну електронну адресу позовної заяви з додатками.
Відповідно до підпункту 5.8 розділу І Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, офіційна електронна адреса це: сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана користувачем в Електронному кабінеті ЄСІТС, або адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів.
Оскільки вказана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам Господарського процесуального кодексу України, вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранслоджистік» без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю «Укртранслоджистік» подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали:
- докази сплати судового збору в розмірі 2481 грн.;
- докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу (опис вкладення в поштовий конверт та документи, що підтверджують надання поштових послуг).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Дата підписання: 05.09.2022 року.
Суддя К.В. Полякова