На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

131 783 349

Судові рішення

28 474

Прецеденти ВС

4 628

Прецеденти ЄСПЛ

543 586

Нормативні акти

30 578 178

Судові засідання

52 409 095

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 sales@zakononline.ua
Підтримка користувачів
067-545-26-26 support@zakononline.ua
Загальні контакти
044-300-20-36 info@zakononline.ua
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram

Пов'язані правові позиції

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 25 серпня 2021 року у справі № 910/10407/20
Юрисдикція: Господарське судочинство Тип: Правова позиція

Щодо оскарження дій АМК стосовно включення ТОВ до зведених відомостей рішень органів АМК про визнання вчинення суб'єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції

Прецеденти ВС Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 18 грудня 2025 року у справі № 910/897/25[1]

Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 18 грудня 2025 року у справі № 910/897/25[1]

В цій правовій позиції відступлено від інших висновків
Справа №: Справа № 910/897/25[1]
Судочинство: Господарське судочинство

Тип: Правова позиція

logo

Правова позиція

Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

згідно з Постановою

від 18 грудня 2025 року

у справі № 910/897/25[1]

Господарська юрисдикція

Щодо неможливості зупинення виконання рішення органу АМК у разі внесення інформації до Зведених відомостей АМК та Державного реєстру

ФАБУЛА СПРАВИ

ТОВ «Рутен інжиніринг» звернулося до суду з позовом до Антимонопольного комітету України (далі - АМК, Комітет), у якому просило суд:

  1. визнати дії АМК щодо включення інформації про ТОВ «Рутен інжиніринг» до Зведених відомостей про рішення органів Антимонопольного комітету України про визнання вчинення суб'єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, включеної на підставі рішення АМК від 25.07.2024 № 242-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» у справі № 145-26.13/68-24 та оприлюдненої на офіційному вебпорталі Комітету (відповідача у справі), такими, що порушують права ТОВ «Рутен інжиніринг»;
  2. визнати дії АМК щодо включення інформації про ТОВ «Рутен інжиніринг» до Державного реєстру суб'єктів господарювання, яких притягнуто до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пункту 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, включеної на підставі рішення АМК від 25.07.2024 № 242-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» у справі № 145-26.13/68-24 та оприлюдненої на офіційному вебпорталі Комітету, такими, що порушують права ТОВ «Рутен інжиніринг»;
  3. зобов`язати АМК виключити зі Зведених відомостей про рішення органів Антимонопольного комітету України інформацію, внесену на підставі рішення АМК від 25.07.2024 № 242-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» у справі № 145-26.13/68-24 про визнання вчинення ТОВ «Рутен інжиніринг» порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, та оприлюднену на офіційному вебпорталі Комітету (відповідача у справі);
  4. зобов`язати АМК виключити з Державного реєстру суб'єктів господарювання, яких притягнуто до відповідальності за вчинення порушення інформацію, внесену на підставі рішення АМК від 25.07.2024 № 242-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» у справі № 145-26.13/68-24 про визнання вчинення ТОВ «Рутен інжиніринг» порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів, та оприлюднену на офіційному вебпорталі Комітету (відповідача у справі).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, не дивлячись на оскарження позивачем у судовому порядку рішення АМК від 25.07.2024 № 242-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» (у тій частині, яка стосується позивача), вніс інформацію про позивача до Зведених відомостей Комітету щодо спотворення результатів торгів (далі - Зведені відомості), які оприлюднені на офіційному вебпорталі Комітету, а також до Державного реєстру суб'єктів господарювання, притягнутих до відповідальності за вчинення порушення, яке передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів (далі - Державний реєстр).

Господарський суд рішенням, яке залишено без змін постановою апеляційного господарського суду, у задоволенні позову відмовив.

ОЦІНКА СУДУ

Відповідно до частини першої статті 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» заявник, відповідач, третя особа мають право повністю або частково оскаржити рішення, розпорядження органу Антимонопольного комітету України, передбачені статтями 36 і 48 цього Закону, до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення, розпорядження. Зазначений строк не підлягає поновленню.

У частині третій статті 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» зазначено, що прийняття господарським судом до розгляду заяви про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України не зупиняє його виконання, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Згідно з частиною четвертою статті 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» унормовано, що порушення господарським судом провадження у справі про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України, прийнятого: згідно з частиною першою статті 48 цього Закону, частиною першою статті 30 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»; за результатами перевірки відповідно до частини п'ятої статті 57 цього Закону; за результатами перегляду відповідно до частини третьої статті 58 цього Закону, а також перегляд за заявою сторони відповідного рішення (постанови) господарського суду зупиняє виконання зазначеного рішення Антимонопольного комітету України на час розгляду цієї справи чи перегляду відповідного рішення (постанови) господарського суду, якщо органом Антимонопольного комітету України відповідно до частини третьої статті 48 цього Закону чи господарським судом не визначено інше.

З огляду на імперативні приписи статті 48-1 Закону України «Про захист економічної конкуренції», Суд відхиляє доводи скаржника про незаконність внесення інформації до Державного реєстру. Саме по собі перебування Державного реєстру в дослідній експлуатації жодним чином не впливає ані на чинність рішення АМК щодо позивача, ані на достовірність внесеної інформації про позивача, яка міститься у цьому реєстрі.

Відповідно до приписів пункту 4 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов`язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 цього Закону) в разі, якщо суб'єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Верховний Суд погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що пункт 4 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» застосовується на підставі та з урахуванням відповідного рішення уповноваженого органу, тобто органу АМК, а не на підставі внесення інформації до Зведених відомостей та / чи до Державного реєстру.

ВИСНОВКИ: Включення інформації та оприлюднення АМК зведених відомостей про рішення органів Комітету про визнання вчинення суб`єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів) здійснюється АМК на виконання приписів Закону України «Про захист економічної конкуренції» та Положення щодо ведення Реєстру;

У частині четвертій статті 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції» йдеться про зупинення виконання рішення органу АМК, тоді як внесення цим Комітетом даних до Зведених відомостей законодавчо не визначається як виконання (складова виконання) цього рішення, відповідно не може бути й зупинене в процесі такого виконання.

Пункт 4 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» застосовується на підставі та з урахуванням відповідного рішення уповноваженого органу, тобто органу АМК, яке є чинним до моменту його скасування або визнання судом недійсним, а не на підставі внесення інформації до Зведених відомостей та / чи до Державного реєстру

КЛЮЧОВІ СЛОВА: оскарження рішень АМК, повноваження АМК, порушення антиконкурентного законодавства

Інші прецеденти в категорії "Антимонопольне законодавство"
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 18 грудня 2025 року у справі № 910/897/25
Щодо правової підстави для включення інформації та оприлюднення АМК зведених відомостей про рішення з приводу визнання вчинення суб'єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів)
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 13 листопада 2025 року у справі № 910/102/25
Щодо використання учасниками торгів однієї IP-адреси як доказів антиконкурентних узгоджених дій
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 19 грудня 2025 року у справі № 922/3456/23
Щодо застосування ч. 3 ст. 228 ЦК України у випадку порушення суб'єктом господарювання законодавства про захист конкуренції
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 22 вересня 2025 року у справі № 922/1327/25
Щодо забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Антимонопольного комітету України у справі про визнання недійсним такого рішення
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 14 серпня 2025 року у справі № 910/3374/24
Щодо відсутності підстав для звільнення учасників від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій у разі відміни торгів або визнання торгів такими, що не відбулися
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 15 липня 2025 року у справі № 910/11961/24
Щодо випадку, коли сукупна оцінка доказів, вказаних Антимонопольним комітетом України в оспорюваному рішенні, може вважатися більш вірогідною
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 29 липня 2025 року у справі № 910/3449/21
Щодо складу групи, особи якої підлягають притягненню до відповідальності за неправомірну антиконкурентну поведінку
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 11 березня 2025 року у справі № 910/2201/24[1]
Щодо правова природа надання Антимонопольним комітетом України дозволу на концентрацію
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 11 березня 2025 року у справі № 910/2201/24
Щодо оцінки рішення Антимонопольного комітету України про надання дозволу на концентрацію, прийнятого на підставі правочину, визнаного судом недійсним
logo
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 19 грудня 2024 року у справі № 910/1384/24
Щодо вирішення спору про недобросовісну конкуренцію у вигляді неправомірного використання оформлення упаковки товарів
Комерційний відділ
067-739-51-14 sales@zakononline.ua
Підтримка користувачів
067-545-26-26 support@zakononline.ua
Загальні контакти
044-300-20-36 info@zakononline.ua
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

{CONTENT}