ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 761/5401/21
провадження № 2/753/8140/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" серпня 2021 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Курічової В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , яка діє у власних інтересах та в інтересах малолітнього ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Київського міського округу Гамаль Ірини Миколаївни про визнання права на обов`язкову частку у спадщині, визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину та скасування реєстраційних дій,
УСТАНОВИВ:
На підставі ухвали Шевченківського районного суду м. Києва від 11.02.2021 цивільна справа №761/5401/21 до відкриття провадження передана за підсудністю до Дарницького районного суду м. Києва.
Відповідно до протокола автоматизованого розподілу справ між суддями від 27.04.2021 для розгляду справи визначено суд у складі головуючого судді Курічової В.М.
На підставі ухвали Дарницького районного суду м. Києва цивільна справа № 761/5401/21 до відкриття провадження передана за підсудністю до Обухівського районного суду Київської області.
Постановою Київського апеляційного суду від 22.07.2021 ухвалу Дарницького районного суду м. Києва від 19.05.2021 скасовано та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 06.08.2021 цивільну справу № 761/5401/21 передано головуючому судді Курічовій В.М. для продовження розгляду.
Позовна заява підсудна Дарницькому районному суду м. Києва.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження згідно зі ст. 185-186 ЦПК України не встановлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на зміст позовних вимог, розгляд справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
З метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Відповідно до ч. 3, 5 ст. 53 ЦПК України суд залучає як третю особу, що не заявляює самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, на стороні позивача, ОСОБА_4 , оскільки рішення у справі може вплинути на її спадкові права.
Керуючись нормами ст. 19, 53, 187, 189-193, 196-197, ч.3 ст. 274, ст. 353, 354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , яка діє в своїх інтересах та в інтересах малолітнього ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Київського міського округу Гамаль Ірини Миколаївни про визнання права на обов`язкову частку у спадщині, визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину та скасування реєстраційних дій.
Залучити до участі у справі як третю особу, що не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, на стороні позивача - ОСОБА_4 .
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 10.00 год. 07.10.2021, яке відбудеться в приміщенні Дарницького районного суду м. Києва, за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 5-А, каб. 127.
Викликати в судове засідання учасників справи.
Учасникам справи надіслати копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу та третім особам - одночасно надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня підписання ухвали відповідно до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Установити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 191 ЦПК України).
Установити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду має бути надіслана учасникам справи, а докази надсилання надані суду.
Установити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду має бути надіслана учасникам справи, а докази надсилання надані суду.
Роз`яснити третій особі, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, на стороні позивача, її право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву у десятиденний строк з дня отримання позову або відзиву, та направити їх іншим учасникам справи та суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Позивач вправі відмовитися від позову, відповідач має право визнати позов на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://dr.ki.court.gov.ua/sud2602/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.М. Курічова