ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 761/5401/21
провадження № 2/753/8140/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" листопада 2021 р. м. Київ
Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Курічової В.М.,
за участю секретаря судового засідання Іващенко Ю.О.,
представника позивача - адвоката Боряк Г.Ю.,
відповідача ОСОБА_1 ,
представників відповідача - адвокатів Жогіної О.О., Піліпенка Д.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 ,третя особа, що не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, на стороні позивача - ОСОБА_3 , до ОСОБА_1 , яка діє у власних інтересах та в інтересах малолітнього ОСОБА_4 , приватного нотаріуса Київського міського округу Гамаль Ірини Миколаївни про визнання права на обов`язкову частку у спадщині, визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину та скасування реєстраційних дій,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 09.08.2021 відкрито провадження у справі, залучено до участі у справі як третю особу, що не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, на стороні позивача - ОСОБА_3 , постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
У підготовчому судовому засіданні 11.11.2021 представник позивача заявила клопотання про залучення як співвідповідача у справі ОСОБА_4 , законним представником якого є ОСОБА_1 , оскільки малолітній ОСОБА_4 фактично є власником усього спадкового майна у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 відмовилася від спадкування на його користь.
Сторона відповідача заперечила щодо задоволення клопотання про залучення співвідповідача, представники відповідача вважають, що у такому у разі необхідно замінювати неналежного відповідача-1 ОСОБА_1 на належного - малолітнього ОСОБА_4 , в інтересах якого діятиме його законний представник ОСОБА_1 .
Заслухавши доводи сторін, суд дійшов висновку про задоволення цього клопотання з таких мотивів.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження залучити до участі у ній співвідповідача. Про залучення співвідповідача постановляється ухвала. За клопотанням залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
Враховуючи, що представник позивача до закінчення підготовчого провадження подала до суду письмове клопотання про залучення співвідповідача у справі, з урахуванням обґрунтуванням підстав такого залучення, суд вважає за необхідне задовольнити це клопотання та залучити як співвідповідача у справі малолітнього ОСОБА_4 , законним представником якого є ОСОБА_1 .
Суд зауважує, що відповідно до вимог п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, якою встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви, - якщо позов подано до кількох відповідачів - позовна заява повинна містити зміст позовних вимог щодо кожного з них.
З огляду на залучення у судовому засіданні співвідповідача, а також вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, а саме: позивач заявляє вимоги до кількох відповідачів, однак позовна заява не містить зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержаннявимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Враховуючи встановлені судом недоліки позовної заяви, зважаючи на те, що розгляд позовної заяви, поданої без додержання вимог процесуального закону, порушить засади верховенства права, змагальності сторін та диспозитивності цивільного судочинства, суд вбачає підстави для залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позивачу необхідно надати строк на усунення недоліків позову.
На виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху позивач має надати позовну заяву в новій редакції з її копією та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно для всіх учасників справи. Копії документів мають бути належним чином засвідчені відповідно до вимог ст. 43, 95 ЦПК України.
Керуючись нормами ст. 43, 51, 175-177, 187, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Залучити до участі у справі як співвідповідача малолітнього ОСОБА_4 , законним представником якого є ОСОБА_1 .
Позовну заяву ОСОБА_2 ,третя особа, що не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, на стороні позивача - ОСОБА_3 , до 1. ОСОБА_1 , 2. ОСОБА_4 , законним представником якого є ОСОБА_1 , 3. Приватного нотаріуса Київського міського округу Гамаль Ірини Миколаївни про визнання права на обов`язкову частку у спадщині, визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину та скасування реєстраційних дій - залишити без руху та надати позивачу строк, який не може перевищувати 5 днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що якщо він усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу, якщо не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В.М. Курічова