ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
__________________________________________________________________
У Х В А Л А
11 травня 2021 року
м. Харків
справа № 2-7985/2003
провадження № 22-ц/818/3512/21
Харківський апеляційний суд у складі головуючого судді (судді-доповідача) Хорошевського О.М., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження заапеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 11 вересня 2003 року, у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання, такою що втратила право користування жилим приміщеням,-
в с т а н о в и в :
09 квітня 2021 року до Харківського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 .
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 13 квітня 2021 року справу № 2-7985/2003 витребувано з Комінтернівського районного суду м. Харкова.
27 квітня 2021 року, на виконання ухвали Харківського апеляційного суду від 13.04.2021 року до Харківського апеляційного суду надійшов лист з якого вбачається, що вказана цивільна справа знищена у зв`язку з закінченням строків зберігання, згідно «Переліку судових справ, що утворюються в діяльності суду, із закінченням строків зберігання».
З поданоїскарги вбачається,що ОСОБА_1 оскаржує рішенняКомінтернівського районногосуду м.Харкова від11вересня 2003року,ухвалене суддею Хачатуровою Н.Н.
З листа вбачається, що на даний час справа знищена, рішення та інших матеріалів не залишилось.
Згідно положень ст. 488-490 ЦПК України, що діє на час подачі апеляційної скарги, відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом. Втрачене провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Відновлення втраченого судового провадження здійснюється судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, на якій стадії розгляду (в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції) вона перебувала. Якщо необхідно здійснити апеляційний або касаційний розгляд справи, її матеріали після такого відновлення передаються місцевим судом відповідно до суду апеляційної або касаційної інстанції.
Можна зробити висновок, що за правилами розділу X ЦПК України відновлення втраченого (і в разі, коли справу знищено за закінченням строку зберігання) повністю або частково судового провадження в цивільній справі, якщо вона була закінчена ухваленням рішення або постановленням ухвали про закриття провадження, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом, судом, який ухвалив рішення по суті справи або постановив ухвалу про закриття провадження у справі, за заявою (зміст якої визначено статтею 491 ЦПК) осіб, які брали участь у справі (їх правонаступників), або за ініціативою суду (коли це потрібно для вирішення іншої справи, надіслання справи до суду вищої інстанції тощо).
Відповідний висновок також зроблений в ухвалі Верховного Суду від 20 березня 2018 року по справі № 2-4646/11.
До суду апеляційної інстанції для розгляду апеляційної скарги надійшов лише лист відповідь, з якого вбачається, що цивільна справа за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання, такою що втратила право користування жилим приміщенням - та на даний час знищена.
Тому суд вважає за необхідне направити матеріали справи до суду першої інстанції для відновлення втраченого провадження відповідно до розділу X ЦПК України.
Керуючись ст. 260, 261, 488, 489 ЦПК України, апеляційний суд -
У Х В А Л И В :
Матеріали провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 11 вересня 2003 року, у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання, такою що втратила право користування жилим приміщеням направити до Комінтернівського районного суду м.Харкова, як до суду першої інстанціїдля відновлення втраченого судового провадження.
Надати строк для виконання ухвали Харківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня надходження ухвали, після чого матеріали відновленого провадження направити до Харківського апеляційного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Хорошевський