Провадження № 2/243/1706/2020
Справа № 243/4844/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2020 року м. Слов`янськ
Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Старовецький В.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Слов`янського міськрайонного суду Донецької області перебуває цивільна справа за позовом Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про забезпечення позову.
Відповідно до ч. ч. 13, 14 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться. Суд під час розгляду справи в судовому засіданні здійснює повне фіксування його перебігу за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Порядок такого фіксування встановлюється цим Кодексом.
За змістом ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За приписами ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 5 зазначеної статті, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Згідно із ч. 9 ст. 212 ЦПК України, суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Аналіз ст. 212 ЦПК України дозволяє дійти висновку, що питання проведення відеоконференції можливе вирішувати без виклику сторін.
06 жовтня 2020 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшло клопотання представника ФОП ОСОБА_5 , адвоката Сокольської О.О. про проведення судового засідання у режимі відео конференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з використанням системи відеоконференцз`язку «EasyCon».
Оглянувши матеріали справи, враховуючи, що відеоконференція покликана захистити сторони від надмірного затягування процесу, враховуючи, що в Слов`янському міськрайонному суді наявна технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, та з метою підвищення оперативності судового розгляду і полегшення участі в ньому представника позивача суд вважає доцільним задовольнити заяву останнього, та провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі наведеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ФОП ОСОБА_5 , адвоката Сокольської О.О. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовом Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про забезпечення позову - задовольнити.
Надати можливість представнику позивача ФОП ОСОБА_5 , адвокату Сокольськовій О.О. брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме системи відеоконференцзв`язку «EasyCon» на 21 жовтня 2020 року, о 08 год. 30 хв.
Роз`яснити представнику позивача ФОП ОСОБА_5 , адвокату Сокольськовій О.О., що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «https://vkz.court.gov.ua/site/manual», за веб-посиланням https://easycon.com.ua. згідно із наказом Державної судової адміністрації України від 08 квітня 2020 року № 169 "Про затвердження порядку роботи з технічними засобами відеоконференції зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду".
Копію ухвали направити негайно представнику позивача ФОП ОСОБА_5 , адвокату Сокольськовій О.О. для відома.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на сторінці на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою - http://sl.dn.court.gov.ua/sud0544.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, окремому оскарженню не підлягає, заперечення на неї включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Слов`янського міськрайонного суду В.І.Старовецький