Справа № 185/3395/15-к
Провадження № 1-кп/185/12/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2020 року м. Павлоград
Дніпропетровської області
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
потерпілого - ОСОБА_4 ,
представників цивільного
позивача - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
обвинувачених - ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
їх захисників - адвокатів ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області обвинувальний акт з додатками, складений у кримінальному провадженні, внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013042030000091 від 28 травня 2013 року, відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 276 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 276 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В провадження судді Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 перебуває обвинувальний акт з додатками складений у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013042030000091 від 28 травня 2013 року, відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 276 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 276 КК України.
Під час судового розгляду зазначеного кримінального провадження потерпілий ОСОБА_4 , заявив клопотання про призначення по справі судово-психологічної експертизи, для встановлення його емоційної реакції, станів змін у його емоційному стані та індивідуально-психологічних проявів, в зв`язку з отриманням ним тілесних ушкоджень середньої ступені тяжкості 07 серпня 2007 року приблизно о 21 год. 30 хв. по прибуттю на платформу 997 км. електропоїзду сполученням «Дніпропетровськ-Лозова».
Суд, з`ясувавши думку учасників судового розгляду з приводу заявленого клопотання, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 332 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбаченихстаттею 242цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.
Частиною 1статті 242 КПК Українипередбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Статтею 243 КПК Українипередбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданимклопотанням сторони кримінального провадження.
Наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження інструкції про призначення та проведення судових експертиз та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень» від 8 жовтня 1998 року за №ХЗ/5 передбачено основні види експертиз, серед яких є психологічна експертиза.
Психологічна експертиза встановлює ті особливості психічної діяльності та такі їх прояви в поведінці особи, які мають юридичне значення та часткою комплексного експертного дослідження, якщо в особи, яка призначила експертизу, виникають питання, вирішення яких потребує синтезування спеціальних знань з різних галузей науки (психолого-психіатрична експертиза, психолого-медико-психіатрична, медико-психологічна та психолог-автотехнічна експертиза). Основним завданням психологічної експертизи є визначення у під експертної особи: індивідуально-психологічних особливостей, рис характеру, провідних якостей особистості, мотивотвірних чинників психічного життя і поведінки, емоційних реакцій та станів, закономірностей перебігу психічних процесів, рівня їхнього розвитку та індивідуальних її властивостей.
Оскільки для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема, визначення психологічного стану потерпілого після вчинення відносно нього злочинних дій, необхідні спеціальні знання, у провадженні слід провести судово-психологічну експертизу потерпілого.
З огляду на викладене й враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання та залучення експерта, суд вважає, що клопотання слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.242-244, 331, 332, 369-372 КПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання потерпілого про призначення судово-психологічної експертизи - задовольнити.
Призначити по кримінальному провадженню відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 276 КК України, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 276 КК України, судову психологічну експертизу, проведення якої доручити експертам Київського Науково-Дослідного Інституту Судових Експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
На розгляд судово-психологічної експертизи поставити наступні питання:
- Чи є у потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають активному соціальному функціонуванню йому, як особистості і виникли внаслідок впливу певних обставин, а саме: 07.08.2007 р. приблизно о 21 год. 30 хв. по прибуттю на платформу 997 км. електропоїзду сполученням «Дніпропетровськ-Лозова», який належить Відповідачу та оголошення машиністом зупинки Позивач при виході з останнього вагону електропоїзду впав та отримав тілесні ушкодження, оскільки останній вагон здійснив зупинку в невстановленому місці за межами платформи - на залізничному мості, в результаті чого ОСОБА_4 було отримано тілесні ушкодження середньої ступені тяжкості?
- Чи є ситуація, що досліджується за справою, психотравмувальною для ОСОБА_4 ? Якщо так, то чи завдані ОСОБА_4 страждання (моральна шкода)?
- Чи спричинені ОСОБА_4 страждання (моральна шкода) за умови ситуації, що досліджується у справі (заподіяння йому тілесних ушкоджень середньої ступені тяжкості, отриманні в результаті падіння з вагону електропоїзда на зупинці)?
- Якщо ОСОБА_4 завдані страждання (моральна шкода), який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду)?
Для проведення експертизи експертній установі надати: матеріали кримінального провадження №12013042030000091.
Зобов`язати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з`явитися для проведення експертизи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями384,385 КК України.
На час проведення експертизи в розгляді справи оголосити перерву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ ОСОБА_11