ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.02.2020 Справа № 908/2609/17
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДФС у Запорізькій області у справі № 908/2609/17 про банкрутство Публічного акціонерного товариства “Дрогобицький завод автомобільних кранів”
про визнання недійсними результатів аукціону
в межах справи № 908/2609/17 про банкрутство боржника - Публічного акціонерного товариства “Дрогобицький завод автомобільних кранів”, код ЄДРПОУ 00240158 (вул. Північне шосе, 4, м. Запоріжжя, 69006)
установив , що заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Згідно зі ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Ст.12 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченими цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Отже, подана заява підлягає розгляду у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства “Дрогобицький завод автомобільних кранів” у вигляді відокремленого провадження із застосуванням усіх інструментаріїв позовного провадження, передбачених ГПК України, з урахуванням особливостей процедури банкрутства.
За вимогами ч. 3 ст.162 ГПК України (п.2) позовна заява повинна містити зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження, т.інш.
За правилами ст.41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Згідно зі ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі є позивачі та відповідачі. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
У спорах щодо визнання правочинів недійсними сторонами судового процесу є сторони правочину.
Однак, заявником не визначено склад учасників спору за заявленими вимогами. Суд не наділений повноваженнями визначати склад сторін самостійно.
Відтак, в даному випадку наявна необхідність у визначенні заявником процесуального складу учасників спору за заявою згідно з положеннями ст.ст.41, 45 ГПК України та виходячи з предмета спору.
Частиною 3 ст.162 ГПК України також встановлено, що позовна заява повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п.8), підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п.10).
Ці вимоги заявником також не дотримані.
Частинами 1 – 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За викладених вище обставин заява підлягає залишенню без руху.
Заявнику слід у строк протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки заяви шляхом подання відповідної заяви з визначеним згідно зі ст.ст.41, 45 ГПК України складом учасників спору та із зазначенням відомостей, передбачених п.п.8, 10 ч.3 ст.162 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 12, 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, ст.ст. 2, 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву залишити без руху.
Заявнику у строк протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки заяви шляхом подання відповідної заяви з визначеним згідно зі ст.ст.41, 45 ГПК України складом учасників спору та із зазначенням відомостей, передбачених п.п.8, 10 ч.3 ст.162 ГПК України.
Роз`яснити, що в разі неподання заявником доказів на усунення недоліків заяви у встановлений строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до ст.235 ГПК України. Не підлягає оскарженню окремо від судового рішення.
Ухвалу складено та підписано 05.02.2020.
Суддя О.О. Юлдашев