Справа № 674/969/19
Провадження № 1-кп/676/429/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2019 року Кам`янець-Подільський міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі колегії: головуючого судді - ОСОБА_1
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3
секретаря - ОСОБА_4
сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_5
потерпілого - ОСОБА_6
обвинуваченої - ОСОБА_7
захисника - ОСОБА_8
у відкритому судовому засіданні в залі Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області розглянув обвинувальний акт по кримінальному провадженню №12018240140000661 по обвинуваченню ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, -
в с т а н о в и в :
Колегією суддів Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області розглядається кримінальне провадження №12018240140000661 по обвинуваченню ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.
Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 02.07.2019 року обвинуваченій ОСОБА_7 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів, тобто до 30 серпня 2019 року, включно.
В судовому засіданні, прокурор прокуратури Хмельницької області ОСОБА_5 заявила клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченої ОСОБА_7 , уродженки с. Миньківці Дунаєвецького району Хмельницької області, зареєстрованої та жительки по АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з середньою освітою, має на утриманні неповнолітнього сина, не працюючої, не судимої, яка обвинувачується в умисному заподіянні смерті іншій людні, зокрема у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, оскільки ризики, передбачені ст.177 КПК України не зменшились, а саме: обвинувачена ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, яка не має постійного місця роботи, що свідчить про відсутність у останньої міцних соціальних зв`язків у суспільстві, у зв`язку із чим може переховуватись від суду, впливати на потерпілого та свідків, вчинити нове кримінальне правопорушення. Вважає, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, не зможе запобігти цим ризикам, тому обвинуваченій ОСОБА_7 необхідно продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів.
Потерпілий клопотання прокурора підтримує з мотивів наведених в ньому та просить його задоволити.
Обвинувачена та її захисник не заперечують проти задоволення клопотання прокурора про продовження обвинуваченій запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши обвинувальний акт, суд вважає, що клопотання прокурора про продовження обвинуваченій, ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, слід задоволити з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.331 КПК України незалежно від наявності клопотань суд зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. До спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершено до його спливу.
Відповідно до положень ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, законне, тобто передбачене внутрішнім законодавством тримання особи під вартою з метою до провадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення, не є порушенням права особи на свободу та особисту недоторканість. Крім цього, відповідно до зазначеної норми Конвенції, звільнення особи повинно обумовлюватися гарантіями явки в судове засідання.
Судом враховано те, що ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину без постійного місця роботи, що свідчить про те, що остання не має міцних соціальних зв`язків у суспільстві та зможе переховуватись від суду.
Ризики, передбачені ст.177 КПК України при продовженні строку дії запобіжного заходу не зменшились, а зокрема можливість обвинуваченої ОСОБА_7 впливати на потерпілого та свідків по кримінальному провадженні, які не допитані в судовому засіданні.
На підставі вищевикладеного, а також враховуючи те, що в строк до 30 серпня 2019 року не можливо закінчити судовий розгляд по даному кримінальному провадженні, який тільки розпочався, колегія суддів вважає за необхідне продовжити обвинуваченій ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів, тобто до 21 вересня 2019 року.
Керуючись ст.183, 199, 331 КПК України, -
у х в а л и в:
Клопотання прокурора прокуратури Хмельницької області ОСОБА_5 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченої, ОСОБА_7 , строком на 60 днів - задоволити.
Продовжити запобіжного заходу щодо обвинуваченої, ОСОБА_7 , у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 21 вересня 2019 року, включно.
Копію ухвали направити командиру конвойної служби ГУНП в Хмельницькій області, начальнику СІЗО №29 м. Хмельницький, начальнику ІТТ №6 ГУНП в Хмельницькій області, для виконання в частині етапування обвинуваченої в зал судових засідань, іншим учасникам судового процесу, для відома.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Головуючий суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду
ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_3 ОСОБА_2