КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 2-а, inbox@kia.court.gov.ua
Єдиний унікальний номер справи № 761/6844/19
Головуючий у першій інстанції - Притула Н.Г.
Номер провадження № 22-ц/824/8222/2019
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
08 травня 2019 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного суду Яворський М.А., розглянувши виділені матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2, поданої представником ОСОБА_3 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 14 березня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_2, Акціонерного товариства "Таскомбанк" про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій, застосування реституції, зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 14 березня 2019 року заяву представника позивача про забезпечення позову задоволено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу 22 квітня 2019 року, тобто з пропуском процесуального строку на апеляційне оскарження, визначеного ч. 1 ст. 354 ЦПК України, тому апеляційне провадження у вказаній справі не може бути відкрито, а процедура апеляційного розгляду розпочата з наступних підстав.
Згідно ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З матеріалів справи вбачається, що копію ухвали судом першої інстанції скаржнику направлено 14 березня 2019 року (а.с.34).
В апеляційній скарзі представник скаржника посилається на те, що ОСОБА_2 отримав копію вказаного судового рішення 11 квітня 2019 р., проте належних та допустимих доказів, що могли б підтвердити стверджувальний факт представника матеріали справи не містять.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані не поважними.
При цьому протягом десяти днів з моменту отримання ухвали особа має звернутися до апеляційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагається вказувати підстави. (п. 27 рішення Європейського суду з прав людини від 26 квітня 2007 року у справі «ALEXANDERSHEVCHENKO v. UKRAINE» та «TRUH v. UKRAINE» (ухвала) від 14 жовтня 2003 року). Безпідставне та необґрунтоване поновлення строків на апеляційне оскарження рішення суду буде порушувати законні права та інтереси сторін і суперечити принципу (правової визначеності) права на справедливий суд, що закріплене в ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, яка набрала чинності для України з 11 вересня 1997 року, та згідно зі статтею 9 Конституції України є частиною національного законодавства України. (п. 53 рішення Європейського суду з прав людини від 29 жовтня 2015 року у справі «USTIMENKOv. UKRAINE» заява № 32053/13).
Оскільки скаржником не надано належних доказів пропуску строку, то апеляційна скарга вважається такою, що подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
За правилами ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 356 названого Кодексу, застосовуються положення ст. 185 ЦПК України, тому апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення недоліків, а саме: подати належні підтверджуючі докази для поновлення пропущеного пропуску установленого законом строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України, судя,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, поданої представником ОСОБА_3 на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 14 березня 2019 року залишити без руху та встановити строк тривалістю десять днів з моменту отримання копії ухвали для виправлення вказаних недоліків, в іншому випадку буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Київського
апеляційного суду М.А.Яворський