КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 серпня 2018 року м. Київ 810/1724/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є.;
при секретарі судового засідання - Бровчук Ю.В.;
за участі представника позивача - ОСОБА_1;
третьої особи - ОСОБА_2, відкривши судове засідання в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності ,
в с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду в порядку оскарження рішення та бездіяльності Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, між іншого чи: подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За приписами положень ч.5 ст.160 КАСУ, у позовній заяви зазначається зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач ці вимоги обґрунтовує із наведенням доказів, що підтверджують кожну обставину заявленого позову; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких долучено до справи; обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням, діями чи бездіяльністю прав, свобод та інтересів позивача.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.122 КАСУ позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншим законом.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду, позов залишається без руху.
Як вбачається із поданої заяви остання не відповідає вимогам положень ч.5 ст.160 КАСУ в частині зазначення обставин та доказів, якими підтверджується кожна обставина заявленого позову та суті пред'явлених відповідачу вимог; відсутності обґрунтувань порушення прав позивача та підтвердження наявності оригіналів доказів, копії яких долучено до справи.
Крім того, позивачем заявлені вимоги про визнання протиправною бездіяльності розпорядника інформації щодо неопублікування рішення від 22.012.2016 р., при цьому заява про поновлення пропущеного строку звернення до суду в матеріалах позову відсутня.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені, шляхом подання суду позовної заяви, яка відповідає вимогам ст.160 КАСУ у кількості примірників, відповідно до кількості учасників справи із викладенням обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги та зазначенням доказів, які підтверджують ці обставини; визначенням вимог до відповідача; обґрунтування порушення його прав, свобод та інтересів рішеннями, діями та бездіяльністю Віто-Поштової сільської ради; надання доказів поважності причин пропущення строку звернення до суду в частині вимог про протиправність дій суб'єкта владних повноважень щодо рішення, прийнятого 22.12.2016 р. та підтвердження наявності оригіналів документів, копії яких долучено до справи.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_3 до Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району про визнання протиправним та скасування рішення визнання протиправною бездіяльності, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.