У Х В А Л А
про залишення касаційної скарги без руху
12 вересня 2018 року
м. Київ
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду:
головуюча ОСОБА_1 ,
судді: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу прокурора відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_4 на вирок Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 07 липня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 29 березня 2018 року відносно засудженого ОСОБА_5 ,
в с т а н о в и в:
Прокурор ОСОБА_6 звернувся до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою, в якій порушує питання про перевірку вказаних судових рішень у касаційному порядку.
Відповідно до ст. 425 КПК України прокурор має право подати касаційну скаргу.
Разом із цим, з огляду на положення частин 2 і 4 ст. 36, ст. 424 КПК України, прокурор - це службова особа органів прокуратури, яка в судах першої та апеляційної інстанцій здійснює функції, передбачені пунктами 13, 14, 15 та 20 ст. 36 цього Кодексу, а також Генеральний прокурор України, його перший заступник та заступники, керівник регіональної прокуратури, його перший заступник та заступники.
Вказаною нормою закону встановлено вичерпний перелік прокурорів, які мають право подати касаційну скаргу.
Прокурор відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_4 ,який подав касаційну скаргу, не долучив документів, що підтверджують його повноваження у цьому кримінальному провадженні відповідно до статей 36, 37 КПК України.
Крім того, всупереч положенням п. 4 ч. 2 ст. 427 КПК України касаційна скарга прокурора не містить обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судових рішень.
Прокурор посилається на неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження, як на підстави для їх скасування чи зміни, що згідно зі ст.ст. 433, 438 цього Кодексу не є предметом перевірки у касаційному порядку.
Також всупереч положенням ч. 5 ст. 427 КПК до касаційної скарги не долучено належним чином завірених копій оскаржуваних судових рішень.
Допущені порушення перешкоджають суду касаційної інстанції вирішити питання про відкриття або відмову у відкритті касаційного провадження, як це передбачено ст. 428 КПК України.
За таких обставин колегія суддів дійшла висновку, щона підставі ч. 1 ст.429 КПК України потрібно залишити касаційну скаргу без руху та встановити строк, необхідний для усунення допущених недоліків.
Керуючись ст. 429 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Касаційну скаргу прокурора відділу прокуратури Харківської області ОСОБА_4 на вирок Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 07 липня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 29 березня 2018 року відносно засудженого ОСОБА_5 залишити без руху і встановити строк, що становить п`ятнадцять днів з дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу, для усунення недоліків касаційної скарги.
Касаційна скарга підлягає поверненню в разі, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.
Ухвала суду касаційної інстанції оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3