Ухвала
21 червня 2018 року
м. Київ
справа № 589/6044/13-ц
провадження № 61-35606ск18
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Карпенко С. О., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 30 травня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Сумської області від 2 квітня 2018 року у справі за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Шосткинського міськрайонного управління юстиції,
ВСТАНОВИВ:
2 травня 2018 року подана до Верховного Суду вказана касаційна скарга.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи (частина третя статті 3 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України).
Відповідно до пунктів 1, 2, 4 частини другої статті 392 ЦПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено, зокрема: найменування суду, до якого подається скарга; номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти особи, яка подає касаційну скаргу, за наявності; рішення (ухвала), що оскаржується.
У касаційній скарзі зазначено, що така подається до Верховного Суду України. Відповідно до статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
Отже, ОСОБА_1 у касаційній скарзі неправильно зазначила найменування суду, до якого подається касаційна скарга.
Також у касаційній скарзі заявник не зазначила номери своїх засобів зв'язку та адресу електронної пошти, про їх відсутність не вказала.
ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу апеляційного суду Сумської області від 2 квітня 2018 року, проте до скарги нею додано копію постанови апеляційного суду Сумської області від 2 квітня 2018 року.
За таких обставин ОСОБА_1 необхідно подати до Верховного Суду виправлену касаційну скаргу, оформлену у відповідності до вимог статті 392 ЦПК України, зазначивши у ній правильне найменування суду, до якого подається скарга, свої номери засобів зв'язку і адресу електронної пошти, за наявності, а також уточнити судове рішення суду апеляційної інстанції, яке оскражується, надавши копії цієї скарги відповідно до кількості учасників справи.
Згідно з пунктом 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Оскільки Закон України «Про судовий збір» не передбачає звільнення від сплати судового збору за звернення з апеляційною чи касаційною скаргою на ухвалу суду, постановлену за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця, судовий збір за подання касаційної скарги на ухвалу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 30 травня 2016 року та постанову апеляційного суду Сумської області від 2 квітня 2018 року сплачується на загальних підставах.
Заявником у порушення вимог пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України не додано до касаційної скарги документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції Закону, чинній на час подання касаційної скарги, за подання до суду касаційної скарги на ухвалу суду фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, заявнику необхідно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у розмірі 352,40 гривень.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38004897, банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, рахунок отримувача: 312 132 077 000 07, ККДБ 22030102.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір».
На підтвердження сплати судового збору заявнику необхідно надати оригінал відповідного документа.
Оскільки касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 ЦПК України, і до неї не доданий документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому законом розмірі, вона відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України залишається без руху.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 30 травня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Сумської області від 2 квітня 2018 року залишити без руху.
Надати заявнику десять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.
У разі невиконання у встановлений судом строк вимог ухвали скарга вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С. О. Карпенко