Справа №:755/6927/18
Провадження №: 2/755/3789/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
"21" червня 2018 р. м. Київ
Дніпровський районний суд міста Києва у складі:
Головуючого - судді САВЛУК Т.В.
за участі секретаря Бурячек О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, заяву про забезпечення доказів, яка подана в межах розгляду цивільної справи за позовом Публічного акціонерного товариства акц іонерний банк «Укргазбанк» до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки,
в с т а н о в и в:
В провадженні Дніпровського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовомПублічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки.
21 червня 2018 року представник позивача ОСОБА_3 в підготовчому судовому засіданні просив задовольнити заяву про забезпечення доказів, яка подана до суду разом з позовною заява, просив витребувати у приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Колодяжної Альвіни Валеріївни копію нотаріальної справи, яка створена приватним нотаріусом при посвідченні договору, серія та номер: 572 від 03.06.2015 року, купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, а також документи, які засвідчують особу Покупця ОСОБА_1, на підставі яких приватним нотаріусом встановлено його особу при укладанні договору купівлі-продажу , та реєстраційний номер облікової картки платника податків цієї особи, мотивуючи тим, що докази, які просить витребувати представник позивача безпосередньо стосується предмету доказування в межах даного спору в частині доведення обставин правомірності набуття відповідачем права власності на об'єкт нерухомого майна, що є предметом іпотеки, де Іпотекодержателем виступає Публічне акціонерне товариство акціонерний банк «Укргазбанк».
Відповідач ОСОБА_1 та третя особа ОСОБА_2 в підготовче судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Оцінивши наведені представником позивача підстави для вжиття заходів забезпечення доказів, суд приходить до наступного.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. ( ч. 1 ст. 81 ЦПК України)
Відповідно до положень ч. ч. 1, 3 ст. 116 Цивільного процесуального кодексу України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов'язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом. ( ч. 2ст. 116 ЦПК України)
Заява про забезпечення доказів має відповідати ст. 117 ЦПК України, зокрема, в заяві про забезпечення доказів має бути зазначено докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів.
Як роз'яснено у п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року за №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ в суді першої інстанції» під час судового розгляду предметом доказування є факти, якими обґрунтовують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше юридичне значення для вирішення справи (причини пропуску позовної давності тощо) і підлягають встановленню при ухваленні рішення. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Виходячи з предмету спору та суб'єктивного складу сторін, суд приходить до висновку, що заява представника позивача ОСОБА_3 про забезпечення доказів підлягає задоволенню, оскільки докази, які просить витребувати представник позивача, безпосередньо стосується предмету доказування в межах даного спору в частині доведення підстав набуття відповідачем ОСОБА_1 права власності на об'єкт нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1, який передано на підставі іпотечного договору попереднім власником майна ОСОБА_2 Іпотекодержателю Публічному акціонерному товариству акціонерний банк «Укргазбанк» в забезпечення виконаннязобов'язань за кредитним договором.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 81, 84, 116, 117, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
Заяву представника позивача ОСОБА_3 про забезпечення доказів задовольнити.
Зобов 'язати приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Колодяжну Альвіну Валеріївну (65062, АДРЕСА_3) надати суду належним чином завірену копію нотаріальної справи щодо посвідчення Договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, серія та номер: 572 від 03.06.2015 року, видавник: Колодяжна А.В., приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу, де Покупцем виступає ОСОБА_1.
Попереджаю , що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази. (ч.8 та ч.9 ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України)
Відповідно до положень ч.1 та ч.2 ст.354 Цивільного процесуального кодексу України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
С у д д я