УХВАЛА
10 квітня 2018 року
Київ
справа №815/6190/16
адміністративне провадження №К/9901/47050/18
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Бевзенка В.М., перевіривши
касаційну скаргу Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області
на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20.10.2017
та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 07.02.2018
у справі № 815/6190/16
за позовом ОСОБА_1
до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області,
треті особи - ОСОБА_2,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тотус-Авто»,
ОСОБА_3,
про визнання протиправною та скасування перереєстрації транспортних засобів,
установив:
Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, з'ясовано таке.
Відповідно до частини четвертої статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються, зокрема, документ про сплату судового збору.
Скаржником до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Згідно із частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду сплачується 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи викладене, за подання даної касаційної скарги судовий збір має бути сплачено у розмірі 1 102, 40 грн.
Разом з тим, скаржником подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги до ухвалення судового рішення по справі.
Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
При цьому, особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий/фінансовий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У зв'язку із цим, обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, самі по собі не можуть вважатися достатньою підставою для відстрочення такої сплати.
Суддя-доповідач не вбачає підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Згідно із частиною другою статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
За таких обставин, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом долучення до касаційної скарги документу про сплату судового збору.
Керуючись статтями 169, 248, 327, 332 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги.
2. Касаційну скаргу Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області залишити без руху.
3. Надати строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й не оскаржується.
В.М. Бевзенко,
Суддя Верховного Суду