Справа № 815/6190/16
УХВАЛА
21 листопада 2016 року суддя Одеського окружного адміністративного суду, ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Регіонального сервісного центру в Одеській області Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною та скасування перереєстрації транспортних засобів
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Регіонального сервісного центру в Одеській області Міністерства внутрішніх справ України, за результатом розгляду якого позивач просить суд: визнати протиправною та скасувати перереєстрацію транспортних засобів, що здійснена регіональним сервісним центром в Одеській в Одеській області Міністерства внутрішніх справ України: 05.12.2015 року, автомобіля НОМЕР_1 на ім’я ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1; 29.01.2016 року, автомобіля НОМЕР_2 на ім’я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пред’явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються,у тому числі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Представником позивача у якості відповідачів по справі вказано ОСОБА_3, ОСОБА_4, Регіональний сервісний центр в Одеській області Міністерства внутрішніх справ України, проте позовні вимоги заявлені лише до Регіонального сервісного центру в Одеській області Міністерства внутрішніх справ України.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за виключенням спорів, пов’язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” № 928-VIII від 25.12.2015р. з 1 січня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі становить 1378,00 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.9 Закону України “Про судовий збір” судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В прохальній частині адміністративного позову позивачем заявлено 2 позовні вимоги немайнового характеру. Таким чином за звернення до суду із зазначеним позовом має бути сплачено судовий збір у розмірі (1378 х 0,4) х 2= 1102,4 грн.
Позивачем сплачено частково судовий збір у розмірі 551,20 грн., таким чином необхідно сплатити – 551,20 грн.
З урахуванням вищевикладеного, позов ОСОБА_2 подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 551,20 грн., приведення у відповідність позовних вимог до суб’єктного складу сторін.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Регіонального сервісного центру в Одеській області Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною та скасування перереєстрації транспортних засобів.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – до 06 грудня 2016 року.У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя : Н.В. Бжассо