У Х В А Л А
14 березня 2018 року
м. Київ
Справа № 910/7495/16
Провадження № 12-37гс18
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Бакуліної С.В.,
суддів Антонюк Н.О., Британчука В.В., Гудими Д.А., Данішевської В.І., Кібенко О.Р., Князєва В.С., Лобойка Л.М., Лященко Н.П., Прокопенка О.Б., Рогач Л.І., Саприкіної І.В., Ситнік О.М., Ткачука О.С., Уркевича В.Ю., Яновської О.Г.,
перевіривши наявність підстав для розгляду Великою Палатою Верховного Суду заяви Фізичної особи-підприємця Пустовіта Павла Олександровича про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 30 жовтня 2017 року
у справі №910/7495/16 Господарського суду міста Києва
за позовом 1. Фізичної особи-підприємця Пустовіта Григорія Олександровича;
2. Фізичної особи-підприємця Пустовіта Павла Олександровича
до Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»
про стягнення 267753,16 грн та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
11 грудня 2017 року Фізична особа-підприємець Пустовіт Павло Олександрович звернувся до Верховного Суду України із заявою про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 30 жовтня 2017 року, з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 111-16 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) в редакції, чинній станом на день подання заяви, а саме з підстави неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права.
В обґрунтування наявності зазначеної підстави Фізичною особою - підприємцем Пустовітом Павлом Олександровичем до заяви додано копію постанови Вищого господарського суду України від 23 березня 2016 року у справі № 910/23761/15 та копію ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 травня 2016 року у справі № 242/4205/14-ц, де суди касаційної інстанції різних юрисдикцій неоднаково застосували одну і ту саму норму матеріального права, а саме статтю 762 Цивільного кодексу України.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року №2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (далі - Закон № 2147-VIII), яким ГПК України викладено у новій редакції.
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 розділу ХІ «Перехідні положення» ГПК України в редакції Закону № 2147-VIII заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у господарських справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного господарського суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.
Відповідно до частини третьої статті 111-23 ГПК України в редакції чинній до 15 грудня 2017 року, якщо судове рішення оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України.
Згідно з підпунктом 2 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України якщо господарська справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, - така справа після її отримання Касаційним господарським судом передається на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 13 лютого 2018 року допущено справу №910/7495/16 до провадження Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду та відкрито провадження за заявою Фізичної особи-підприємця Пустовіта Павла Олександровича.
22 лютого 2018 року ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, заяву Фізичної особи - підприємця Пустовіта Павла Олександровича про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 30 жовтня 2017 року передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Оскільки, заява Фізичної особи-підприємця Пустовіта Павла Олександровича подана з підстави неоднакового застосування судами касаційної інстанції різних юрисдикцій однієї і тієї самої норми матеріального права, заява підлягає розгляду Великою Палатою Верховного Суду на підставі підпункту 2 пункту 1 розділу ХІ «Перехідні положення» ГПК України в редакції Закону № 2147-VIII.
Керуючись статтею 234, підпунктами 1, 2 пункту 1 розділу XI «Перехідні положення» ГПК України в редакції Закону №2147-VIII, Велика Палата Верховного Суду
УХВАЛИЛА:
1. Призначити справу №910/7495/16 (провадження №12-37гс18) Господарського суду міста Києва за позовом Фізичної особи-підприємця Пустовіта Григорія Олександровича та Фізичної особи-підприємця Пустовіта Павла Олександровича до Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк» про стягнення 267753,16 грн та зобов'язання вчинити дії, за заявою Фізичної особи-підприємця Пустовіта Павла Олександровича про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 30 жовтня 2017 року, до розгляду Великою Палатою Верховного Суду у судовому засіданні на 28 березня 2018 року о 12 годині 30 хвилин у приміщені Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.
2. Копію цієї ухвали надіслати заявнику та іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач С.В. Бакуліна Судді: Н.О. Антонюк Н.П. Лященко В.В. Британчук О.Б. Прокопенко Д.А. Гудима Л.І. Рогач В.І. Данішевська І.В. Саприкіна О.Р. Кібенко О.М. Ситнік В.С. Князєв О.С. Ткачук Л.М. Лобойко В.Ю. Уркевич О.Г. Яновська