Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
вул. Сосновського,38 м. Коростень Коростенський район Житомирська область Україна 11500
279/1513/17
1-кп/279/292/17
У Х В А Л А
13 грудня 2017 року
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Коростень по кримінальному провадженню №12016060060000444 від 22.03.2016 року по обвинуваченню ОСОБА_4 за ст.125 ч.2 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Коростенського міськрайонного суду перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 за ст.125 ч.2 КК України.
Обвинуваченою ОСОБА_4 заявлено клопотання про повернення обвинувального акту прокурору в зв`язку з тим, що він складений та направлений до суду з порушенням КПК України. Так, обвинувальний акт їй не було вручено, не надано можливість ознайомитись з матеріалами провадження, було пропущено строк досудового розслідування, обвинувальний акт складено після його закінчення та направлено до суду.
Прокурор проти задоволення клопотання заперечила, зазначила, що стороні захисту надавалась можливість ознайомлення з матеріалами досудового розслідування та вживались заходи для вручення обвинувального акту, однак обвинувачена від його отримання відмовилась.
Згідно з п.3 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає вимогам КПК України.
Відповідно до ч.4 ст.110 КПК України обвинувальний акт є процесуальним документом, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування.
Вимоги, яким має відповідати спрямований до суду обвинувальний акт, передбачено ст.291 КПК України, яка, в свою чергу, містить вичерпний перелік відомостей, які повинен містити обвинувальний акт.
Статтєю 291 ч.2 КПК України передбачено, що обвинувальний акт має містити такі відомості: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);
3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 7-1) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування); 9) дату та місце його складення та затвердження.
Обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.
Судом встановлено, що направлений до суду обвинувальний акт відповідає вищевказаним вимогам.
Своє клопотання про повернення обвинувального акту прокуророві сторона захисти фактично мотивувала не тим, що направлений до суду обвинувальний акт не відповідає вимогам ст.291 ч.2 КПК України, а тим, що під час проведення та закінчення досудового розслідування, відкриття матеріалів досудового розслідування, вручення обвинувального акту стороні захисту були допущені порушення вимог процесуального законодавства, які тягнуть за собою можливість визнання зібраних доказів недопустимими.
Однак, на стадії підготовчого провадження суд не наділений правом проводити аналіз та давати правову оцінку діям органу досудового розслідування та прокурора, які впливають на вирішення питання щодо допустимості зібраних доказів та законність прийнятих рішень. В тому числі, і під час відкриття матеріалів провадження іншій стороні та вручення обвинувального акту.
Як свідчать матеріали судового провадження, копія обвинувального акту стороною захисту отримана (а.36, 37), згідно додатку до обвинувального акту від його отримання сторона захисту до направлення обвинувального акту до суду відмовилась (а 12,13).
Крім цього, в разі повернення обвинувального акту прокуророві, він може лише привести його зміст та форму у відповідність вимогам, які передбачені КПК України, та позбавлений можливості та права вчиняти будь-які інші процесуальні дії та приймати будь-які процесуальні рішення після закінчення досудового розслідування.
Дотримання та виконання органом досудового розслідування та прокурором інших вимог КПК України є предметом дослідження та оцінки під час судового розгляду, а не під час підготовчого провадження.
Враховуючи вищевикладене, заявлене клопотання задоволенню не підлягає, оскільки не містить доводів щодо невідповідності обвинувального акту вимогам, які пред`являються до нього як до процесуального документа.
На підставі викладеного, керуючись ст.314 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання обвинуваченої ОСОБА_4 про повернення обвинувального акту прокурору відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя