ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог
16 грудня 2015 р. м. Чернівці справа № 824/2357/15-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левицького В.К.;
за участю секретаря судового засідання Сопко В. Ю.;
сторін:
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог в адміністративній справі
за позовом підприємства "Дім" ЧОТІ "ОСОБА_2 та добробут інвалідам"
до державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС України у Чернівецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області
про скасування податкових повідомлень-рішень та стягнення суми бюджетного відшкодування.
В С Т А Н О В И В:
16.12.2015 р. позивачем подано до суду заяву (вх. №11167) про зміну позовних вимог, в якій просив залишити позовну заяву без розгляду в частині позовних вимог, а саме: стягнення з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області на користь підприємства "Дім" ЧОТІ "ОСОБА_2 та добробут інвалідам" суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за травень 2015 р. в розмірі 12020,00 грн., за червень 2015 р. в розмірі 93861,00 грн., за липень 2015 р. в розмірі 141636,00 грн., за серпень 2015 р. в розмірі 124369,00 грн., всього разом – 371886,00 грн.
В судовому засіданні представники позивача підтримали подане клопотання та просили суд залишити в цій частині позовну заяву без розгляду у зв’язку з відкликанням позовної заяви.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог.
Розглянувши подану заяву, заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд. Отже, підстави для відмови у задоволенні цього клопотання законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з позовом.
З огляду на правову позицію позивача суд позбавлений можливості продовжити розгляд справи та зобов'язаний залишити позовну заяву без розгляду в частині позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 160 та 165 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Клопотання задовольнити.
2. Позовну заяву за позовом підприємства "Дім" ЧОТІ "ОСОБА_2 та добробут інвалідам" до державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС України у Чернівецькій області, Головного управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень та стягнення суми бюджетного відшкодування в частині позовних вимог про стягнення з Державного бюджету України в особі Головного управління Державної казначейської служби України в Чернівецькій області на користь підприємства "Дім" ЧОТІ "ОСОБА_2 та добробут інвалідам" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за травень 2015 р. в розмірі 12020,00 грн., за червень 2015 р. в розмірі 93861,00 грн., за липень 2015 р. в розмірі 141636,00 грн. та за серпень 2015 р. в розмірі 124369,00 грн., всього разом – 371886,00 грн. - залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції, згідно із ч.1 та 3 ст. 254 КАС України, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя В.К. Левицький