Справа № 442/3434/21
Провадження № 1-кп/442/261/2021
УХВАЛА
Іменем України
06 серпня 2021 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
представника потерпілих ОСОБА_9 ,
законного представника потерпілої ОСОБА_10
провівши відкрите судове засідання в залі суду в місті Дрогобичі по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020140110001174 від 15.08.2020 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Сторона Дрогобицького району Львівської області, українця, громадянина України, працюючого підсобним працівником в ТОВ „Технології клімату та автоматизація систем, раніше не судимого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,-
встановив:
В провадженні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12020140110001174 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, внесеного до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 15.08.2020.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту строком на 2 місяці, оскільки розгляд справи ще не завершився.
Заслухавши думку прокурора, потерпілих, які підтримали клопотання, обвинуваченого та його захисника, якіне заперечили проти задоволення клопотання, суд вважає за доцільне продовжити строк домашнього арешту, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. ч, 1, 2 статті 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до статті 196 КПК України, в ухвалі про застосування запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, зазначаються конкретні обов`язки, передбачені частиною п`ятою статті 194 КПК України, що покладаються на підозрюваного, обвинуваченого, та у випадках, встановлених КПК України, строк, на який їх покладено.
Відповідно до п. 1, п. 3 ст. 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом. Кожен, кого заарештовано або затримано згідно з положеннями підпункту "c" пункту 1 цієї статті, має негайно постати перед суддею чи іншою посадовою особою, якій закон надає право здійснювати судову владу, і йому має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з`явитися на судове засідання.
ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, який є тяжким, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, тому він може переховуватися від суду, зважаючи яка міра покарання передбачена за вчинення вказаного злочину, у зв`язку з чим суд дійшов до висновку про наявність обставин, які свідчать про існування ризиків, визначених пунктами 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Тому суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, а ОСОБА_4 необхідно продовжити запобіжний захід у виді домашнього арешту строком на 2 місяці - до 05.10.2021.
В даний час завершити розгляд кримінального провадження неможливо, оскільки була необхідність відкладення розгляду справи через незалежні від суду причини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 181,194,196, 369, 372 КПК України, суд -
постановив:
Продовжити ОСОБА_4 запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Домашній арешт підозрюваного ОСОБА_4 здійснювати за адресою його постійного проживання, а саме: АДРЕСА_2 .
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 такі обов`язки:
1) не залишати місце постійного проживання, а саме: АДРЕСА_2 .
з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня без дозволу суду;
2) прибувати до прокурора чи суду за першою вимогою;
3) утримуватися від спілкування з потерпілим та свідками.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що відповідно до частини п`ятої статті 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Роз`яснити, що в разі невиконання таких обов`язків щодо підозрюваного (обвинуваченого) може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід.
Ухвала щодо застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на Дрогобицький ВП ГУНП у Львівській області.
Строк домашнього арешту рахувати з 06.08.2021.
Строк дії ухвали до 05.10.2021 включно.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення в частині застосування запобіжного заходу .
Суддя ОСОБА_1