Справа № 442/3434/21
Провадження № 1-кп/442/261/2021
УХВАЛА
Іменем України
21 жовтня 2021 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
з участю секретаря: ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8
представника потерпілих ОСОБА_9 ,, ОСОБА_10
провівши відкрите підготовче судове засідання в залі суду в місті Дрогобичі по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020140110001174 від 15.08.2020 відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,-
в с т а н о в и в:
06.05.2021 до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12020140110001174 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, внесеного до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 15.08.2020.
В провадження судді ОСОБА_1 дане кримінальне провадження надійшло на розгляд 06.10.2021 року після задоволеного відводу судді ОСОБА_11 ..
Ухвалою судді від 07.10.2021 по даному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання.
Прокурор заявив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічний час обвинуваченому ОСОБА_4 , оскільки він обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину та може переховуватися від суду, а розгляд справи ще не завершився. А тому вважає, що ризики, які були встановлені досудовим розслідуванням передбачені ст.. 177 КПК України не відпали.
Потерпілі та їхні представники просять обрати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді застави.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 не заперечили щодо задоволення заявленого прокурором клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту.
Згідно з ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань, суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього кодексу.
Згідно зі ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. ч, 1, 2 статті 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до статті 196 КПК України, в ухвалі про застосування запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, зазначаються конкретні обов`язки, передбачені частиною п`ятою статті 194 КПК України, що покладаються на підозрюваного, обвинуваченого, та у випадках, встановлених КПК України, строк, на який їх покладено.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до категорії тяжких злочинів.
ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, який є тяжким, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років позбавлення волі, тому може переховуватися від суду, зважаючи яка міра покарання передбачена за вчинення вказаного злочину, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про наявність обставин, які свідчать про існування ризиків, визначених пунктами 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Тому суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, а ОСОБА_4 необхідно обрати запобіжний захід у виді домашнього арешту строком на 2 місяці - до 21.12.2021.
ОСОБА_8 подала в суд заяву про залучення її в кримінальному припровадження в якості потерпілої та подала позовну заяву до ОСОБА_4 про відшкодування матеріально та моральної шкоди завданої кримінальним правопорушеннм.
Частинами 1, 2 ст. 128 КПК України передбачено, що особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. На захист інтересів неповнолітніх осіб та осіб, визнаних у встановленому законом порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, цивільний позов може бути пред`явлений їхніми законними представниками.
Цивільний позов поданий з додержанням вимог ст.128 КПК України та ст.ст.175-177 ЦПК України та підлягає розгляду разом з кримінальним провадженням.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття цивільного позову до спільного розгляду з кримінальним провадженням. При цьому, ОСОБА_8 слід залучити в кримінальному провадженні потерпілою та визнати цивільним позивачем, а обвинуваченого ОСОБА_4 - цивільним відповідачем у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 128, 314-316 КПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Застосувати щодо ОСОБА_4 запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Домашній арешт підозрюваного ОСОБА_4 здійснювати за адресою його постійного проживання, а саме: АДРЕСА_1 .
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 такі обов`язки:
1) не залишати місце постійного проживання, а саме: АДРЕСА_1 .
з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня без дозволу суду;
2) прибувати до прокурора чи суду за першою вимогою;
3) утримуватися від спілкування з потерпілим та свідками.
4) здати на зберігання суду свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України за наявності таких та своє посвідчення водія.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що відповідно до частини п`ятої статті 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Роз`яснити, що в разі невиконання таких обов`язків щодо підозрюваного (обвинуваченого) може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід.
Ухвала щодо застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на Дрогобицький РВП ГУ НП у Львівській області та Львівському відділу поліції №1 (м. Львів, Шевченківський район).
Строк домашнього арешту рахувати з 21.10.2021.
Строк дії ухвали до 21.12.2021 включно.
Заяву ОСОБА_8 задоволити.
Залучити у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140110001174 від 15.08.2020, відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, у якості потерпілої ОСОБА_8 .
Прийняти до розгляду цивільний позов потерпілої ОСОБА_8 .
Визнати потерпілу ОСОБА_8 цивільним позивачем, а обвинуваченого ОСОБА_4 цивільним відповідачем.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення в частині застосування запобіжного заходу .
В решті ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1