Справа № 461/7447/17 Головуючий у 1 інстанції: Городецька Л.М.
Провадження № 22-ц/811/1404/21 Доповідач в 2-й інстанції: Мельничук О. Я.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
26 квітня 2021 року суддя судової палати у цивільних справах Львівського апеляційного суду Мельничук О.Я., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , представника ОСОБА_2 на рішення Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа орган опіки та піклування Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа орган опіки та піклування Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задоволено.
Позбавлено батьківських прав ОСОБА_2 відносно малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягнуто із ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) аліменти на утримання малолітніх ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частки від усіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 31 жовтня 2017 року, на кожну дитину, до досягнення ними повноліття.
Стягнуто із ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_3 ) суму сплаченого судового збору в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допущено до негайного виконання.
Рішення суду в апеляційному порядку через свого представника ОСОБА_1 02 квітня 2021 року оскаржила ОСОБА_2 .
Згідно норм ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, текст оскаржуваного рішення складено 13 березня 2018 року.
Враховуючи дату складення повного судового рішення, останнім днем для подачі апеляційної скарги на оскаржуване судове рішення є 11 квітня 2018 року.
Звернувшись 02 квітня 2021 року до суду з апеляційною скаргою на рішення Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року скаржник пропустила строк на апеляційне оскарження рішення суду.
Звертаючи 02 квітня 2021 року до суду з апеляційною скаргою, скаржник просила поновити строк на апеляційне оскарження Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року з покликання на наступні обставини справи.
Зазначає, що при оголошенні судом оскаржуваного рішення ОСОБА_2 була відсутня через неможливість добратися до суду та перебуванні на її утриманні чотиримісячної дитини. Також звертає увагу, що ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 народила ще одну дитину. Зазначає, що копію оскаржуваного рішення представник ОСОБА_2 отримав лише 02 лютого 2021 року.
Враховуючи доводи клопотання ОСОБА_1 , представника ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року, суд не знаходить підстав визнати доводи скаржника поважними для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Галицького районного суду міста Львові від 12 березня 2028 року, оскільки з наявної в матеріалах справи розписки про вручення поштового відправлення вбачається, що копію оскаржуваного рішення ОСОБА_2 отримала 23.03.2018 (а.с.68), в зв`язку з чим вона пропустила строк на апеляційне оскарження рішення суду більше як на три роки з моменту отримання копії рішення суду.
При цьому, суд враховує, що існування процесуальних строків на оскарження судових рішень зумовлене вимогами щодо забезпечення швидкого та ефективного розгляду справ, дисциплінування поведінки учасників процесу. Саме тому закон передбачає різноманітні способи визначення проміжку часу, протягом якого такі учасники можуть здійснити свої процесуальні права.
Обмеження строку звернення до суду шляхом встановлення відповідних процесуальних строків, не впливає на зміст та обсяг конституційного права на судовий захист і доступ до правосуддя (рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2011 року № 17-рп/201 ).
Аналогічної правової позиції дотримується також і Верховний Суд, про що останнім зазначається, зокрема в ухвалі від 22 січня 2020 року по справі 320/208/19.
З урахуванням викладеного, судом не встановлено підстав для задоволення клопотання скаржника про поновлення строку на апеляційне оскарження оскільки такі є неповажними.
Згідно ч.3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Окрім цього, апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України, оскільки до апеляційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Виходячи з предмету спору, кількості вимог, судовий збір за подачу апеляційної скарги у відповідності до п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" підлягає до сплати у розмірі 1920 грн.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, при зверненні до суду з апеляційною скаргою скаржник оплатила судовий збір у розмірі 960 грн.
Скаржнику слід доплатити судовий збір згідно пп.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", в редакції чинній на момент подачі апеляційної скарги, в розмірі 960 грн. за такими реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК Львів/Личаківський р-н/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA808999980313131206080013954
Код бюджетної класифікації: 22030101
Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для
юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (Дата оскарження справи) по справі _________ (Номер справи), Львівський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі "кодплатника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, вважаю за необхідне залишити таку без руху протягом десяти днівз днявручення цієїухвали для їх усунення, попередивши скаржника, що у випадку невиконання цієї ухвали у зазначений строк, скаржнику буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження
Клопотання про поновлення строку із зазначенням поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження та документ, що підтверджує сплату судового збору або докази про звільнення від такого у визначений судом строк представити Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Визнати наведені ОСОБА_1 , представником ОСОБА_2 підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року - неповажними.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , представника ОСОБА_2 на рішення Галицького районного суду міста Львова від 12 березня 2018 року залишити без руху та надати скаржнику строк для виконання вимог ухвали - десять днів з дня вручення скаржнику даної ухвали.
У випадку невиконання скаржником у встановлений строк вимог даної ухвали, скаржнику буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині розміру судового збору шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцять днів з дня її складення.
Суддя: О.Я. Мельничук