ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
12.02.2021Справа № 910/430/21
Суддя Плотницька Н.Б., розглянувши матеріали справи
за позовом Фермерського господарства "Україна"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Адама України"
про визнання товарної аграрної розписки недійсною
Представники: не викликались
ВСТАНОВИВ:
11.01.2021 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Фермерського господарства "Україна" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Адама України" про визнання товарної аграрної розписки від 20.02.2020, посвідченої приватним нотаріусом Вінницького нотаріального округу Посвятенко Ю.Д., зареєстрованої в реєстрі за № 338, виданої Фермерським господарством "Україна" в забезпечення виконання зобов`язань за договором поставки від 20.02.2020 № AVD_UKR-1/20, недійсною.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що товарна аграрна розписка від 20.02.2020, посвідчена приватним нотаріусом Вінницького нотаріального округу Посвятенко Ю.Д., зареєстрована в реєстрі за № 338, видана Фермерським господарством "Україна" в забезпечення виконання зобов`язань за договором поставки від 20.02.2020 № AVD_UKR-1/20, не відповідає вимогам статті 4 Закону України "Про аграрні розписки", а тому має бути визнана недійсною.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.01.2021 відкрито провадження у справі № 910/430/21 та прийнято позовну заяву до розгляду. Справу постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 15.02.2021.
16.01.2021 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача надійшло клопотання про визнання дій позивача зловживанням процесуальними правами.
04.02.2021 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача надійшло клопотання про об`єднання справ в одне провадження.
09.02.2021 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
11.02.2021 до відділу діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Згідно з частиною 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до частини 1 та частини 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, у зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Відповідно до пункту 17.6 розділу XI перехідних положень Господарського процесуального кодексу України участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
Крім того, судом враховано велику завантаженість та обмежені технічні можливості Господарського суду міста Києва на проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявні лише два зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з щільним графіком проведення судових засідань, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.
Враховуючи вищевикладене, розглянувши клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні зазначеного клопотання.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання Фермерського господарства "Україна" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відмовити.
Суд зазначає, що за необхідності обов`язкової присутності у засіданні суду учасники судового процесу можуть брати участь у призначених засіданнях поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми EasyСon.
Для участі у судовому засіданні необхідно завчасно зареєструватись у програмі EasyСon та повідомити суд про власні облікові записи у програмі EasyСon за два робочих дні до судового засідання.
Суд повідомляє представників учасників судового процесу облікові записи EasyСon: судді Плотницької Н.Б. - ІНФОРМАЦІЯ_1 та секретаря судового засідання - ІНФОРМАЦІЯ_2.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Н.Б. Плотницька