ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
поза межами приміщення суду
28 липня 2020 року Справа № 915/237/18
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Мавродієвої М.В., за участю:
секретаря судового засідання: Берко О.В.,
представника стягувача (позивача): Проскурні Т.В., ордер Серія АІ №1028355 від 16.03.2020,
представника боржника (відповідача): не з`явився,
представника ДВС: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ГРУПП" №2-16/03/202 від 16.03.2020 на бездіяльність державного виконавця при примусовому виконанні рішення суду у справі №915/237/18
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ГРУПП",
(50106, вул. Фабрична, 3/5, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область),
до відповідача: Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (54029, вул. Галини Петрової, 2-А, м. Миколаїв),
про: стягнення грошових коштів за договором від 01.07.2013 поставки в загальній сумі 3586232 грн 61 коп.,
особа, дії якої оскаржуються: головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Сазонов Дмитро Костянтинович (54000, м.Миколаїв, пр.Миру, буд.46/1, тел.(0512)64-91-36, адреса ел. пошти: info_prim@mk.dvs.gov.ua).
в с т а н о в и в:
Від Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ГРУПП" до суду надійшла скарга №2-16/03/202 від 16.03.2020 на бездіяльність державного виконавця, в якій скаржник просить суд:
- визнати незаконною бездіяльність заступника начальника Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного межрегіоналного управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Щербатюка А.І., яка полягає у не вчиненні ним дій по виявленню, накладенню арешту та подальшої реалізації всього майна Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" в рамках виконавчого провадження №58258184;
- зобов`язати заступника начальника Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного межрегіоналного управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Щербатюка А.І. вчинити дії по виявленню, накладенню арешту та подальшої реалізації всього майна Дочірнього підприємства "Миколаївський облавтодор" в рамках виконавчого провадження №58258184, а також вчинити всі необхідні дії, передбачені Законом України "Про виконавче провадження", направлені на виконання наказу суду від 04.12.2018 у справі №915/237/18.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 18.06.2020 відкладено розгляд скарги на 14.07.2020.
Ухвалою суду від 14.07.2020 розгляд скарги було відкладено на 28.07.2020.
Представники ДП "Миколаївський облавтодор" та відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) в судове засідання 28.07.2020 з розгляду скарги не з`явилися, причини неявки суду не повідомили.
Державним виконавцем вимоги ухвали суду від 18.06.2020 щодо надання матеріалів виконавчого провадження, не виконані
Представник ТОВ "АЛЬТЕР ГРУПП" у судовому засіданні повідомив про наявність у нього додаткових доказів у справі, які він має намір надати суду.
За вказаних обставин, суд ухвалив відкласти розгляд скарги на 21.08.2020 - 10:00.
Від ТОВ "АЛЬТЕР ГРУПП" до відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області надійшло клопотання (вх.№ 7698/20) про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відповідно до якого позивач, керуючись ст. 197 ГПК України, просить надати адвокату Проскурні Т.В. можливість участі у судовому засіданні з розгляду скарги по справі № 915/237/18 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
В клопотанні позивач повідомив про ознайомлення з вимогами Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.
Позивач просить суд використати систему відеоконференцз`язку "EasyCon".
В клопотанні позивач повідомив про реєстрацію в системі відеоконференцз`язку "EasyCon" з використанням електронного підпису, зазначивши відповідну електронну адресу.
Розглянувши подане клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 №196 (далі - Порядок) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до п. 2 Порядку рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Враховуючи, що в поданій суду заяві позивач повідомив про реєстрацію в системі відеоконференцз`язку "EasyCon" з використанням електронного підпису, зазначивши відповідну електронну адресу, а також враховуючи наявність у суду можливості проведення судового засідання за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon", суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про його участь у судовому засіданні по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Враховуючи викладене, розгляд скарги по справі №915/237/18 слід відкласти та провести з використанням системи відеоконференцзв`язку поза межами приміщення суду з використанням комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Керуючись ст.ст. 197, 232 - 235, 342 ГПК України, суд-
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд скарги на 21 серпня 2020 року о 10:00.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду за адресою: м.Миколаїв, Будинок Рад, вул.Адміральська, 22, поверх 9.
2. Зобов`язати Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) надати суду копії матеріалів виконавчого провадження №58258184 та оригінали матеріалів вказаного виконавчого провадження для огляду у судовому засіданні.
3. Задовольнити клопотання позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТЕР ГРУПП" (вх.№ 7698/20) про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в системі відеоконференцзв`язку "EasyCon" (https://vkz.court.gov.ua/).
4. Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
5. Особа, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду: представник позивача - адвокат Проскурня Т.В. (логін - advocate@bpg.net.ua).
6. Роз`яснити учасникам справи:
- ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч.5 ст.197 ГПК України);
- суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників (ч.10 ст.197 ГПК України);
- використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (ч. 11 ст. 197 ГПК України);
- відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 12 ст. 197 ГПК України);
- при проведенні судового засідання поза межами приміщення суду заявник повинен дотримуватись вимог Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 № 196.
7. Роз`яснити учаснику відеоконференції, що для участі у судовому засіданні необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
- зайти та авторизуватись в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку;
- очікувати запрошення секретаря до участі у судовому засіданні;
- на початку засідання учасник, що бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу головуючого судді повинен показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру та оригінали документів, які підтверджують його повноваження на представництво.
8. Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
9. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи "EasyCon" за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua/.
10. Попередити представника позивача про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
11. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою та запропонувати учасникам справи ініціювати її розгляд без участі осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних документів, у зв`язку зі встановленням на усій території України карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України короновірусу "COVID-19", подавши до Господарського суду Миколаївської області відповідне клопотання (заяву).
12. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
13. Повідомити учасників судового процесу, що учасники справи, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та інші особи мають право доступу до матеріалів справи в електронному вигляді в системі "Електронний суд" після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
14. На веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
15. Ухвалу направити на адреси учасників справи та адвоката Адвокатського об`єднання "ГРУПА БІЗНЕС ПАРТНЕРІВ" Проскурні Тетяні Володимирівні (адреса для кореспонденції: 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд.34, оф.408/5, офіційна електронна адреса: advocate@bpg.net.ua).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя М.В. Мавродієва