ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 березня 2018 року Справа № 915/237/18
м. Миколаїв.
Суддя Господарського суду Миколаївської області Коваль Ю.М.,
розглянувши матеріали
позову товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬТЕР ГРУПП”,
50106, вул. Фабрична, 3/5, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область;
до дочірнього підприємства “Миколаївський облавтодор” відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”,
54029, вул. Галини Петрової, 2-А, м. Миколаїв;
про стягнення грошових коштів за договором від 01.07.2013 поставки у загальній сумі 3586232 грн. 61 коп., -
В С Т А Н О В И В:
Товариством з обмеженою відповідальністю “АЛЬТЕР ГРУПП” пред’явлено позов до дочірнього підприємства “Миколаївський облавтодор” відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” (далі – ДП “Миколаїоблавтодор”) про стягнення з останнього грошових коштів у загальній сумі 3586232 грн. 61 коп., із яких: 2 659 066, 91 грн. – заборгованість з оплати поставленого товару (основний борг); 758 223, 89 грн. – сума, н яку збільшився основний борг, з урахуванням індексу інфляції; 168 941, 81 грн. – 3 % річних, з посиланням на неналежне виконання ДП “Миколаїоблавтодор” грошових зобов’язань за укладеним між ними договором поставки від 01.07.2013, а саме зобов’язань щодо оплати в установлені договором строки та сумах поставленої продукції, у зв’язку з чим утворилася спірна заборгованість, на яку за період прострочення сплати здійснено нарахування, передбачені ч.2 ст.625 ЦК України у спірних сумах.
Позовна заява не може бути прийнятою, і її належить залишити без руху у зв’язку з таким.
Згідно з господарським процесуальним законодавством, позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зазначення доказів, що підтверджують вказані в заяві обставини; правові підстави позову. До позовної заяви позивач зобов’язаний додати всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (п.п. 3, 5, 8 ч. 3 ст. 162, ч.2 ст. 164 ГПК України).
Указаних вимог процесуального законодавства ТОВ “АЛЬТЕР ГРУПП” не дотримано.
Усупереч вищевказаним положенням законодавства до позовної заяви не додано, зокрема, обґрунтованого розрахунку нарахувань 3 % річних та індексу інфляції на суму основного боргу із зазначенням періодів прострочення та сум, на які здійснено такі нарахування, розмірів індексів інфляції, встановлених на відповідні місяці прострочення; документів на підтвердження часткової оплати ДП “Миколаїоблавтодор” поставлених товарів за спірний період, посилання на які містяться у позові; всіх документів, на підтвердження обставин, на які є посилання у позовній заяві, зокрема, доказів на підтвердження виконання п. 4.3 договору про вручення (отримання) ДП “Миколаїоблавтодор” документів, передбачених п.5.2 договору, за наявності яких покупець здійснює оплату товару.
Крім того, всупереч п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, до позовної заяви додано документи які не вказані у переліку додатків до позову, про що відділом документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області складено відповідний акт від 22.03.2018.
У відповідності до ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 174, 176, 234 ГПК України, –
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬТЕР ГРУПП” без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали, – двадця днів з дня вручення даної ухвали.
Звернути увагу позивача на те, що у випадку подання суду документів на усунення недоліків позову, до них належить додати докази направлення цих документів на адресу відповідача.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Ю.М.Коваль.