Справа № 361/1017/20
Провадження № 2/361/1877/20
27.05.2020
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
/заочне/
27 травня 2020 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Селезньової Т.В., при секретарі Мельниченко Я.І., розглянувши в судовому засіданні в м. Бровари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивач просить розірвати шлюб з відповідачем, мотивуючи тим, що їх сімейне життя не склалося через різні погляди на сімейні відносини та сімейні обов`язки, непорозуміння і відсутність поваги один до одного. На даний час подружні стосунки між ними фактично припинені, подружжя не проживає разом та не веде спільного господарства. Їхній шлюб носить виключно формальний характер, подальше його збереження вважає неможливим, строк на примирення вважає непотрібним.
Відповідач відзиву не подала, не з`явилася в судове засідання; була повідомлена належним чином, шляхом відправлення рекомендованих листів (тричі) за місцем її зареєстрованого проживання згідно наданої офіційної інформації. Від відповідача не надійшло заяви про розгляд справи за її відсутності, і вона не повідомила про причини неявки. Неявка відповідача неодноразова.
Позивач через представника подав заяву про розгляд справи у її відсутності і про згоду на ухвалення заочного рішення. Суд, прийнявши всі заходи по виклику відповідача, ухвалив провести заочний розгляд справи, згідно ст.223 та ст.280 ЦПК України.
З свідоцтва про шлюб встановлено, що сторони уклали шлюб 24.07.2015р. у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 698.
Від шлюбу сторони мають двох спільних дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На даний час сторони припинили шлюбні та сімейні стосунки, принаймні відповідач іншого не довела. Клопотань про надання строку для примирення сторони не заявили, тому його надання суд не вважає доцільним та необхідним. Спору про майно сторони не заявили.
Згідно із частиною другою статті 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
При встановлених у судовому засіданні обставинах суд дійшов висновку, що шлюб носить виключно формальний характер, подальше його збереження не можливе, оскільки це суперечитиме інтересам позивача. Відповідач відзиву не подала, доводів, які б суперечили позовним вимогам не навела, клопотання про надання строку на примирення не заявляла, що свідчить про її згоду щодо розірвання шлюбу.
Згідно ст. 114, ст. 115 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Керуючись ст.110-112 СК України, ст.ст. 12,13, 81, 259, 263-265, 280-284 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований 24.07.2015р. у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 698.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку він може подати протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення повного рішення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява буде подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення повного рішення. у разі, якщо повне рішення не вручено у день проголошення або складення повного рішення, позивач має право на поновлення строку, якщо апеляційну скаргу буде ним подано протягом 30 днів з дня отримання повного рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду або згідно п.15.5 Перехідних положень ЦПК- через суд першої інстанції, який ухвалив рішення..
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків не будуть подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Згідно Закону № 540-IX від 30.03.2020 та п.3 перехідних положень ЦПК - під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, строк апеляційного оскарження, визначений статтею 284, 354 ЦПК, продовжується на строк дії такого карантину.
Повне заочне рішення виготовлено 29.05.2020р.
Суддя Т.В. Селезньова