ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
25 квітня 2019 року
Луцьк
Справа № 140/1362/19
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ксензюка А.Я., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 (45313, Волинська область,Іваничівський район, село Будятичі, провулок Північний, будинок 2-а) до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4) про визнання протиправним дій, визнання протиправним та скасування розпорядження в частині,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про визнання протиправними дій щодо проведення реєстрації змін до Статуту Свято-Миколаївської релігійної громади Української Православної церкви у селі Будятичі Іваничівського району шляхом реєстрації Статуту Свято-Миколаївської релігійної громади «Української Православної Церкви у селі Будятичі Іваничівського району» у новій редакції; визнання протиправним та скасування розпорядження від 16 квітня 2019 року «Про реєстрацію статутів релігійних громад у новій редакції» в частині реєстрації статуту Свято-Миколаївської релігійної громади Української Православної Церкви у селі Будятичі Іваничівського району у новій редакції за новою назвою юридичної особи.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
Дану позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства та її подано з дотриманням правил підсудності.
Позов подано у строк, встановлений статтею 122 КАС України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.
Частиною другою статті 12 КАС України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
За приписами частин першої, другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до приписів статей 12, 257, 262 КАС України та враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, суд дійшов висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Водночас, відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Оскільки спірним рішенням внесено зміни до статуту релігійної організації, то є підстави для висновку, що рішення суду у цій справі може вплинути на права та інтереси релігійної організації «Свято-Миколаївська релігійна громада Української Православної Церкви села Будятичі Іваничівського району», у зв’язку із чим останню необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.
Керуючись статтями 4, 12, 49, 171, 248, 257, 262 КАС України,
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації про визнання протиправним дій, визнання протиправним та скасування розпорядження в частині.
Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача релігійну організацію «Свято-Миколаївська релігійна громада Української Православної Церкви села Будятичі Іваничівського району» (45313, Волинська область, Іваничівський район, село Будятичі, провулок Північний, будинок 2-а).
Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 (45313, Волинська область, Іваничівський район, село Будятичі, провулок Північний, будинок 2-а) до ОСОБА_2 обласної державної адміністрації (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4) про визнання протиправним дій, визнання протиправним та скасування розпорядження в частині проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов – п’ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Витребувати у відповідача ОСОБА_2 обласної державної адміністрації належним чином засвідчені копії статутів «Свято-Миколаївської релігійної громади Української православної церкви села Будятичі Іваничівського району Волинської області», релігійної організації «Свято-Миколаївська релігійна громада Православної церкви України села Будятичі Іваничівського району Волинської області» та копії документів, які стали підставою для винесення розпорядження у спірній частині; їх необхідно подати у строк, встановлений для відзиву.
Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив - три дні з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення - три дні з дня отримання копії відповіді на відзив.
Встановити третій особі строк для подання пояснення щодо позову – десять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз’яснити учасникам справи, що відзив, відповідь на відзив, заперечення (заяви по суті справи) повинні відповідати вимогам частин другої, четвертої статті 162 КАС України. Заяви по суті справи одночасно з їх надісланням (наданням) до суду також повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Роз’яснити учасникам справи, що письмові докази подаються безпосередньо до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії з дотриманням вимог статей 79, 94 КАС України, пункту 5.27 Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55 (відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23).
Повідомити учасників справи, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд відповідно до статті 149 КАС України може застосувати заходи процесуального примусу.
Роз’яснити учасникам справи, що відповідно до частин п’ятої, сьомої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву, при цьому, клопотання за формою та змістом повинно відповідати вимогам частини першої статті 167 КАС України.
Справа розглядатиметься і вирішуватиметься суддею одноособово.
Копію ухвали направити сторонам у справі, а відповідачу і третій особі також - копію позовної заяви та додані до неї документи.
Учасники справи можуть отримати інформацію у справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0370/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути частково оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише з підстави порушення правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя А.Я. Ксензюк